Tenis. Roland Garros. Wyśmienita Iga Świątek. Błyskawicznie wygrała I seta z Simoną Halep (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek znajduje się w bardzo wysokiej formie. W niedzielę szybko wygrała pierwszego seta z Simoną Halep (6:1). Zajęło jej to tylko 24 minuty.

W tym artykule dowiesz się o:

Trwa pojedynek Igi Świątek z Simoną Halep w ramach IV rundy międzynarodowych mistrzostw Francji. Polska tenisistka potwierdza, że znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji.

W pierwszym secie wręcz zdominowała Rumunkę. Wyprowadzała bardzo mocne ciosy, dzięki czemu już po 24 minutach mogła cieszyć się z wygranego seta (6:1). Eurosport pokazał na Twitterze, w jakim stylu skończyła tę odsłonę rywalizacji z wymagającą przeciwniczką.

"Ależ PETARDA. 24 minuty i Iga Świątek prowadzi!" - zaznaczyli przedstawiciele Eurosportu. Komentator natomiast dodawał, że "dawno nikt nie zrobił w secie takiej tenisowej krzywdy Simonie Halep".

W drugim secie Polka też spisuje się bardzo dobrze. Prowadzi 5:1 i jest na doskonałej drodze, by wygrać kolejny pojedynek w ramach Roland Garros.

W stronę Igi Świątek już płynie mnóstwo pozytywnych komentarzy. Nic w tym jednak dziwnego. Polska tenisistka absolutnie nie zawodzi i skutecznie rywalizuje na francuskich kortach. Jej postawa cieszy oko.

Tenis. Roland Garros: Sebastian Korda nazwał kota na cześć Rafaela Nadala. W niedzielę zagra z Hiszpanem o ćwierćfinałTenis. Roland Garros: Simona Halep spodziewa się walki ze strony Igi Świątek. "To bardzo silna zawodniczka"