Tenis. Roland Garros: Sofia Kenin zatrzymała Fionę Ferro. Amerykanka w drugim wielkoszlemowym ćwierćfinale

Amerykanka Sofia Kenin pokonała w trzech setach Francuzkę Fionę Ferro w IV rundzie Rolanda Garrosa 2020. Mistrzyni Australian Open awansowała do drugiego wielkoszlemowego ćwierćfinału.

Sofia Kenin PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Sofia Kenin (WTA 6) rozegrała już trzeci trzysetowy mecz w Rolandzie Garrosie 2020. Turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Rosjanką Ludmiłą Samsonową (6:4, 3:6,6:3). Następnie wyeliminowała Rumunki Anę Bogdan (3:6, 6:3, 6:2) i Irinę Barę (6:2, 6:0). W poniedziałek mistrzyni Australian Open zatrzymała Fionę Ferro (WTA 49). Amerykanka pokonała Francuzkę 2:6, 6:2, 6:1.

W pierwszym secie Ferro od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W drugiej i trzeciej partii Kenin uzyskała po trzy przełamania. W ciągu godziny i 44 minut Amerykanka wykorzystała siedem z 13 break pointów. Posłała 39 kończących uderzeń przy 29 niewymuszonych błędach. Francuzka miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Ferro po drodze odprawiła Kazaszkę Jelenę Rybakinę (nr 14). Francuzka po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju. W swoim dorobku ma dwa tytuły w głównym cyklu. Zdobyła je w ubiegłym sezonie w Lozannie i dwa miesiące temu w Palermo. Na Sycylii odbyła się pierwsza impreza po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Francuzka miała serię 18 z rzędu wygranych meczów. Dziesięć zwycięstw odniosła w turniejach pokazowych, a pięć w drodze po tytuł w Palermo. W Paryżu, oprócz Rybakiny, pożegnała Brytyjkę Heather Watson i Rumunkę Patricię Marię Tig.

Kenin notuje 14. wielkoszlemowy występ i po raz drugi doszła do ćwierćfinału. W styczniu tego roku triumfowała w Melbourne po pokonaniu w finale Garbine Muguruzy. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Danielle Collins lub Tunezyjka Ons Jabeur.