Tenis. Roland Garros: Iga Świątek o porównaniach do Agnieszki Radwańskiej. "Muszę jeszcze wiele zrobić"

Iga Świątek od początku jest porównywana do Agnieszki Radwańskiej. W Wielkim Szlemie już przebiła sukces utytułowanej krakowianki. Triumfatorka Rolanda Garrosa wypowiedziała się na ten temat.

Rafał Smoliński
Iga Świątek, mistrzyni Roland Garros 2020 PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Iga Świątek, mistrzyni Roland Garros 2020
Na przestrzeni kilkunastu lat Agnieszka Radwańska wygrała 20 tytułów w głównym cyklu i wspięła się na drugie miejsce w rankingu WTA. Krakowianka nigdy jednak nie wygrała turnieju Wielkiego Szlema. Jej największym sukcesem w imprezie tej rangi jest finał Wimbledonu 2012. Zawodową karierę zakończyła w listopadzie 2018 roku.

W sobotę Iga Świątek została pierwszym reprezentantem Polski z singlowym tytułem w Wielkim Szlemie. 19-latka z Raszyna od paru lat jest porównywana do Radwańskiej, choć obie prezentowały odmienny styl. Jak nasza mistrzyni z Paryża komentuje te porównania?

- Agnieszka Radwańska nie wygrała turnieju wielkoszlemowego, ale była na szczycie w tourze przez 12 lat. Wiele osób będzie mnie do niej porównywać, ale muszę jeszcze wiele zrobić, aby być najlepszą tenisistką w moim kraju - powiedziała Świątek na konferencji prasowej.

Świątek awansuje w poniedziałek na 17. miejsce w rankingu WTA. - Wszystko przed nią. Iga powinna wkrótce awansować do Top 10, a następnie do najlepszej "piątki". Wierzę, że zostanie numerem jeden na świecie - mówił nam Wojciech Fibak.

Czy Iga Świątek zostanie liderką rankingu WTA?