Tenis. WTA Ostrawa: Elina Switolina pokonana przez Marię Sakkari. Jelena Ostapenko lepsza od Petry Martić

Ukrainka Elina Switolina przegrała z Greczynką Marią Sakkari w II rundzie turnieju WTA Premier w Ostrawie. Łotyszka Jelena Ostapenko wyeliminowała Chorwatkę Petrę Martić.

Elina Switolina PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 5) w Ostrawie została rozstawiona z numerem pierwszym. Ukrainka miała wolny los i do rywalizacji przystąpiła od II rundy. W środę jej przeciwniczką była Maria Sakkari (WTA 23). Piąta rakieta globu przegrała z Greczynką 3:6, 3:6.

W ciągu 76 minut Greczynka zaserwowała sześć asów i zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Po raz drugi lepsza okazała się Sakkari. Jest to dla niej 10. zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 rankingu, trzecie w tym roku.

Anett Kontaveit (WTA 22) uległa 1:6, 4:6 Sarze Sorribes (WTA 73). W drugim secie Estonka nie wykorzystała prowadzenia 3:0. W trwającym 86 minut meczu Hiszpanka obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans.

Kontaveit była górą w trzech wcześniejszych meczach z Sorribes. W środę doszło do ich drugiej konfrontacji w 2020 roku. W II rundzie Australian Open Estonka zwyciężyła w trzech setach. W poniedziałek Hiszpanka wyeliminowała Magdę Linette. W ćwierćfinale zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenąa lub Amerykanki Cori Gauff.

W II rundzie jest Jelena Ostapenko (WTA 44), która wróciła z 0:2, 15-40 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 6:1 z Petrą Martić (WTA 18). W ciągu 58 minut Łotyszka obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. W dwóch wcześniejszych spotkaniach tych zawodniczek lepsza była Chorwatka.

Kolejną rywalką Ostapenko będzie Ons Jabeur. Ich pierwsze starcie miało miejsce w Polsce. W 2015 roku w Sobocie (ITF) z wygranej cieszyła się Łotyszka. Zwyciężczyni tego meczu w ćwierćfinale zagra z Sakkari.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)