Tenis. ATP Antwerpia: Grigor Dimitrow w ćwierćfinale po bitwie. Porażka Pablo Carreno

Grigir Dimitrow pokonał po trzysetowej batalii Pablo Andujara w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Odpadł rozstawiony z numerem drugim Pablo Carreno, który przegrał z Ugo Humbertem.

Grigor Dimitrow PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Środa w Antwerpii nie była dobrym dniem dla Hiszpanów. Wystąpiło trzech tenisistów z Półwyspu Iberyjskiego i wszyscy odpadli w II rundzie. Pablo Andujar (ATP 55) przegrał 6:4, 3:6, 4:6 z Grigorem Dimitrowem (ATP 20) po dwóch godzinach i 20 minutach. Bułgar zaserwował dziewięć asów i zdobył 46 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił sześć z ośmiu break pointów i uzyskał trzy przełamania.

Rozstawiony z numerem drugim Pablo Carreno (ATP 15) uległ 7:5, 3:6, 4:6 Ugo Humbertowi (ATP 38). W pierwszym secie Hiszpan od 2:5 zdobył pięć gemów z rzędu. W drugiej i trzeciej partii Francuz uzyskał po jednym przełamaniu. W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Humbert posłał osiem asów i odparł 10 z 12 break pointów.

Alex de Minaur (ATP 29) pokonał 6:4, 6:2 Feliciano Lopez (ATP 62). W ciągu 77 minut Hiszpan zaserwował 10 asów, ale wykorzystał tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Własne podanie oddał cztery razy. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Belg David Goffin lub Amerykanin Marcos Giron.

Daniel Evans (ATP 35) zwyciężył 7:6(3), 6:2 Francesa Tiafoe (ATP 63) po godzinie i 41 minutach. Brytyjczyk obronił pięć z sześciu break pointów i zaliczył trzy przełamania. W ćwierćfinale czeka go starcie z Rosjaninem Karenem Chaczanowem lub Belgiem Zizou Bergsem.

W środę rozegrano również dwa mecze I rundy. Milos Raonić (ATP 19) pokonał 6:3, 7:6(4) Aljaza Bedene (ATP 52). Kanadyjczyk obronił dwie piłki setowe w 12. gemie drugiej partii. W ciągu 85 minut odparł dwa break pointy i pokusił się o jedno przełamanie. Zaserwował 17 asów i zgarnął 40 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejnym rywalem Raonicia będzie Brytyjczyk Cameron Norrie. W ćwierćfinale na zwycięzcę tej konfrontacji czeka Dimitrow.

Taylor Fritz (ATP 28) zaliczył dwa przełamania i pokonał 7:6(5), 6:1 Reilly'ego Opelkę (ATP 33). Tenisista z Rancho Santa Verdes zaserwował 10 asów (jego rywal miał ich 19) i zgarnął 39 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie Fritz zagra z reprezentantem RPA Lloyd Harris. W ćwierćfinale lepszy z tego starcia zmierzy się z Humbertem.