Tenis. ATP Wiedeń: Novak Djoković górą w starciu Serbów. Grigor Dimitrow lepszy od Karena Chaczanowa

Serb Novak Djoković pokonał swojego rodaka Filipa Krajinovicia i awansował do II rundy turnieju ATP Tour 500 w Wiedniu. Bułgar Grigor Dimitrow wyeliminował Rosjanina Karena Chaczanowa.

Novak Djoković PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Novak Djoković
W Wiedniu Novak Djoković notuje pierwszy występ od Rolanda Garrosa, w którym w finale uległ Rafaelowi Nadalowi. W stolicy Austrii Serb gra po raz trzeci. W 2006 w II rundzie został pokonany przez Stana Wawrinkę, a rok później zdobył tytuł zwyciężając w finale właśnie Szwajcara. We wtorek nie miał łatwej przeprawy ze swoim rodakiem Filipem Krajinoviciem (ATP 30). Djoković wygrał 7:6(6), 6:3 po godzinie i 58 minut.

W pierwszym secie lider rankingu wrócił ze stanu 3:5. W tie breaku przegrywał 3-5, a przy 5-6 obronił piłkę setową. W drugiej partii nie brakowało zaciętych gemów na przewagi, ale najważniejsze punkty padły łupem Djokovicia. Uzyskał dwa przełamania i zameldował się w II rundzie.

Djoković zaserwował osiem asów i zdobył 38 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił trzy z pięciu break pointów, a sam wykorzystał cztery z 11 szans na przełamanie. Po raz drugi w tym roku zmierzył się z Krajinoviciem. Na korcie ziemnym w Rzymie lider rankingu wygrał 7:6(7), 6:3.

Kolejnym rywalem Djokovicia będzie Borna Corić. Serb wygrał wszystkie trzy mecze z Chorwatem.

Grigor Dimitrow (ATP 20) pokonał 7:6(6), 6:3 Karena Chaczanowa (ATP 18). W pierwszym secie Bułgar wrócił ze stanu 1:3, a później z 3-5 w tie breaku. W ciągu 83 minut zaserwował pięć asów i zdobył 31 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał trzy z czterech break pointów. W II rundzie Dimitrow zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem lub Niemcem Janem-Lennardem Struffem.

Daniel Evans (ATP 33) wygrał 6:3 pierwszą partię meczu z Aljazem Bedene (ATP 53). W drugiej partii Słoweniec prowadził 5:4, ale skreczował z powodu kontuzji prawego uda. Następnym przeciwnikiem Brytyjczyka będzie Austriak Jurij Rodionov, pogromca Denisa Shapovalova.