Tenis. Challenger Hamburg: Kamil Majchrzak w ćwierćfinale. Znów nie stracił seta

Kamil Majchrzak awansował w środę do ćwierćfinału halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Hamburgu. Polak chce szybko powrócić do Top 100 światowej klasyfikacji.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Notowany obecnie na 105. pozycji Kamil Majchrzak odniósł drugie zwycięstwo w halowej imprezie w Hamburgu. W poniedziałek rozstawiony z "jedynką" piotrkowianin pokonał 6:3, 6:3 Włocha Roberto Marcorę. W środę wygrał z Niemcem Yannickiem Madenem (ATP 166) 6:4, 6:4, choć nie była to łatwa przeprawa.

W pierwszym secie "Szumi" miał problemy z utrzymaniem własnego podania. Od stanu po 2 doszło do czterech przełamań i dopiero wówczas Polak opanował sytuację na korcie. Majchrzak wysunął się na 5:4, a po zmianie stron miał już trzy piłki setowe. Przy drugiej doszło do bardzo długiej wymiany, którą zakończył forhendowy błąd tenisisty gospodarzy.

W drugiej odsłonie Polak także miał sporo problemów, lecz udało się mu uniknąć straty podania. Nasz reprezentant skutecznie bronił break pointów w pierwszym, trzecim i dziewiątym gemie. Po zmianie stronie stron przy stanie 5:4 role się odwróciły. Maden popełnił podwójny błąd i sprezentował rywalowi piłkę meczową. Potem doszło do wymiany, w wyniku której piotrkowianin zdobył punkt bekhendowym lobem przy siatce.

Po siedmiu kwadransach Majchrzak zwyciężył i awansował do ćwierćfinału challengera w Hamburgu. Z Madenem ma teraz bilans 2-2, bowiem wcześniej wygrał z nim w Heilbronn (2018), ale przegrał w eliminacjach do zawodów w Rzymie (2017) oraz w challengerze w Indian Wells (2019). W piątek na drodze Polaka stanie oznaczony siódemką Nikola Milojević (ATP 137). Nasz tenisista nie grał z nim jeszcze na zawodowych kortach. Serb w drodze do ćwierćfinału pokonał kolejno Słowaka Lukasa Lackę i Rosjanina Pawła Kotowa.

Tennis Challenger Hamburg, Hamburg (Niemcy)