Tenis. WTA Linz: Dajana Jastremska pokonana przez Greet Minnen. Jekaterina Aleksandrowa w II rundzie

Ukrainka Dajana Jastremska przegrała z Belgijką Greet Minnen w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą.

Dajana Jastremska PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
W poniedziałek w Linzu rozpoczął się ostatni turnieju WTA w sezonie 2020, storpedowanym przez pandemię COVID-19. Już na I rundzie rywalizację zakończyła rozstawiona z numerem trzecim Dajana Jastremska (WTA 29). Ukrainka uległa 4:6, 3:6 Greet Minnen (WTA 110).

W ciągu 77 minut Jastremska popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Minnen wykorzystała sześć z 10 break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką Belgijki będzie Francuzka Harmony Tan lub Czeszka Barbora Krejcikova.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33) wróciła ze stanu 2:4 w drugim secie i wygrała 6:3, 6:4 z Kateriną Siniakovą (WTA 64). W trwającym 79 minut spotkaniu Rosjanka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 33 z 45 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. Aleksandrowa wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Czeszką.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 92) w 79 minut pokonała 6:3, 6:1 Bernardę Perę (WTA 61). Białorusinka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i wykorzystała pięć z 14 okazji na przełamanie. Amerykanka zdobyła tyko osiem z 27 punktów przy swoim drugim podaniu.

Warwara Graczewa (WTA 95) zwyciężyła 6:4, 7:5 Katarinę Zawacką (WTA 118). W drugim secie Rosjanka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W trwającym godzinę i 49 minut meczu odparła siedem z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. W II rundzie Graczewa zmierzy się z Aleksandrową.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)