Tenis. Challenger Bratysława: Kamil Majchrzak odpadł w II rundzie. Czech wyeliminował Polaka

Kamil Majchrzak występem w Bratysławie zakończył zmagania w 2020 roku. Polski tenisista przegrał w środę po trzysetowym pojedynku z Czechem Tomasem Machacem.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
20-letni Tomas Machac (ATP 215) dał się poznać polskim fanom w styczniu, gdy podczas challengera w Rennes przegrał z powracającym na zawodowe korty Jerzym Janowiczem. We wrześniu Czech zadebiutował w wielkoszlemowym Roland Garros i dzięki temu zbliżył się do debiutu w Top 200.

W środę był przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w II rundzie halowego challengera w Bratysławie. Notowany na 106. miejscu w rankingu ATP piotrkowianin liczył na poprawę swojej pozycji w światowej klasyfikacji. Po porażce z Machacem pewne jednak jest, że nie zakończy sezonu 2020 w Top 100.

Nasz reprezentant miał swoje szanse, aby zwieńczyć pojedynek w dwóch setach. W partii otwarcia prowadził 4:1, ale potem wygrał zaledwie jednego z sześciu gemów. Natomiast w drugiej odsłonie było 3:1 dla Polaka, lecz decydować musiał tie break. W rozgrywce tej "Szumi" zdołał wykorzystać drugiego setbola.

Po dwóch partiach był remis, zatem decydowała trzecia odsłona. W niej Majchrzak serwował na bardzo niskim poziomie i nie radził sobie w wymianach. W efekcie stracił podanie w drugim i czwartym gemie. Reprezentant naszych południowych sąsiadów nie oddał prowadzenia i zwyciężył po dwóch godzinach i 15 minutach 7:5, 6:7(5), 6:1.

Zwycięski Machac awansował do ćwierćfinału challengera w Bratysławie. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie w piątek Włoch Matteo Viola lub oznaczony "szóstką" Serb Nikola Milojević. Dla Majchrzaka to koniec zmagań w 2020 roku. Polakowi nie udało się powrócić do Top 100. Przed nim krótki wypoczynek i początek przygotowań do nowego sezonu.

Peugeot Slovak Open, Bratysława (Słowacja)