Tenis. WTA Linz: awans Elise Mertens. Barbora Krejcikova w ćwierćfinale po maratonie

Elise Mertens pokonała w trzech setach Anhelinę Kalininę w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. W ćwierćfinale jest Barbora Krejcikova, która wygrała z Greet Minnen po blisko trzygodzinnym maratonie.

Elise Mertens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Elise Mertens
W środę rozstawiona z numerem drugim Elise Mertens (WTA 21) rozegrała pierwszy mecz w imprezie w Linzu. Jej rywalką była Anhelina Kalinina (WTA 163). Belgijka pokonała Ukrainkę 2:6, 6:1, 6:2 po dwóch godzinach i pięciu minutach. Tenisistki te zmierzyły się po raz pierwszy.

Mertens zaserwowała siedem asów i zdobyła 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. Kolejną rywalką Belgijki będzie Rosjanka Wiera Zwonariowa.

Weronika Kudermetowa (WTA 46) w 53 minuty rozbiła 6:0, 6:0 Barbarę Haas (WTA 148). Rosjanka odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie sześć z 12 szans. Jej łupem padło 56 z 80 rozegranych punktów (70 proc.). O ćwierćfinał zmierzy się z Holenderką Arantxą Rus.

Nadia Podoroska (WTA 48) wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:4 z Iriną-Camelią Begu (WTA 76). W ciągu godziny i 43 minut Argentynka zniwelowała pięć z siedmiu break pointów i uzyskała cztery przełamania. W II rundzie półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa spotka się z Włoszką Camilą Giorgi.

Oceane Dodin (WTA 115) odrodziła się ze stanu 1:6, 2:4 i zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:2 Jil Teichmann (WTA 57). Szwajcarka zaserwowała 12 asów, z czego sześć w pierwszym secie. Francuzka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 15 break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z Rumunką Soraną Cirsteą.

W środę odbyły się również trzy mecze II rundy. Barbora Krejcikova (WTA 74) zwyciężyła 5:7, 7:6(7), 6:4 Greet Minnen (WTA 110) po dwóch godzinach i 51 minutach. Po przegraniu pierwszego seta, Czeszka wróciła z 2-4 w tie breaku drugiej partii. Zaserwowała 10 asów, a jej rywalka miała ich 11. Krejcikova obroniła osiem z 10 break pointów.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33) pokonała 7:5, 6:1 Warwarę Graczewą (WTA 95). Wyżej notowana Rosjanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 12 break pointów. Alaksandra Sasnowicz (WTA 92) wygrała 3:6, 6:1, 6:3 z Janą Fett (WTA 236) po dwóch godzinach i 11 minutach. Chorwatka posłała siedem asów, ale też popełniła 13 podwójnych błędów. Białorusinka zaliczyła siedem przełamań i w ćwierćfinale zmierzy się z Krejcikovą.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)