Tenis. WTA Linz: Aryna Sabalenka pewnym krokiem w ćwierćfinale. Elise Mertens skruszyła opór Wiery Zwonariowej

Białorusinka Aryna Sabalenka łatwo pokonała Szwajcarkę Stefanie Voegele i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Linzu. Belgijka Elise Mertens wygrała w trzech setach z Rosjanką Wierą Zwonariową.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W Linzu tenisistki walczą o ostatni tytuł w 2020 roku, na którym piętno odcisnęła pandemia COVID-19. Odwołane zostały m.in. Mistrzostwa WTA w Shenzhen. W Austrii najwyżej rozstawiona jest Aryna Sabalenka (WTA 11), która w czwartek zameldowała się w ćwierćfinale. W II rundzie Białorusinka pokonała 6:0, 6:3 Stefanie Vögele (WTA 124).

W ciągu 67 minut Sabalenka obroniła dziewięć break pointów i wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Białorusinka podwyższyła na 2-0 bilans meczów z Vögele. W 2018 roku tenisistka z Mińska była górą w półfinale w Lugano.

Elise Mertens (WTA 21) wygrała 6:4, 5:7, 6:2 z Wierą Zwonariową (WTA 173) po dwóch godzinach i 32 minutach. W pierwszej partii Belgijka zdobyła dwa przełamania. W drugim secie z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie trzech piłek setowych. Nie odwróciła jednak jego losów. W 11. gemie zmarnowała cztery break pointy, a w 12. oddała podanie. W decydującej odsłonie skruszyła opór Rosjanki. Mertens odskoczyła na 4:0 i nie dała sobie odebrać awansu.

Nadia Podoroska (WTA 48) zwyciężyła 6:7(4), 6:1, 6:4 Camilę Giorgi (WTA 75) po dwóch godzinach i 32 minutach. Argentynka wykorzystała sześć z 17 break pointów. Zdobyła o 13 punktów więcej od Włoszki (115-102). Giorgi dwa lata temu zdobyła w Linzu tytuł. Podoroska w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku w Moskwie Argentynka wygrała 0:6, 6:4, 6:4. Następną jej przeciwniczką będzie Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa.

Weronika Kudermetowa (WTA 46) pokonała 6:4, 1:6, 6:3 Arantxę Rus (WTA 72). Obie zawodniczki zaliczyły po dwa przełamania. W ciągu godziny i 42 minut Rosjanka zaserwowała siedem asów i zgarnęła 28 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kudermetowa odniosła trzecie zwycięstwo nad Holenderką, drugie w 2020 roku (7:5, 6:2 w Ostrawie). Kolejną rywalką moskwianki będzie Mertens.

Oceane Dodin (WTA 115) wygrała 6:4, 6:4 z Soraną Cirsteą (WTA 87). Francuzka zniwelowała pięć z sześciu break pointów i wykorzystała trzy z 10 szans na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Sabalenką.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)

Oceane Dodin (Francja, Q) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do półfinału?