Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Grzywna, areszt i deportacja - surowe kary dla tenisistów za naruszenie zasad protokołu Australian Open

Uczestnicy turniejów w Australii, w tym wielkoszlemowego Australian Open, będą musieli przestrzegać zasad protokołu sanitarnego. Za ich złamanie grożą im surowe kary - grzywna, a nawet areszt i deportacja.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
jeden z kortów Australian Open Getty Images / Daniel Pockett / Na zdjęciu: jeden z kortów Australian Open

W związku z pandemią koronawirusa "australijska" część sezonu tenisowego została przełożona ze stycznia na luty. Wszystkie turnieje odbędą się w Melbourne i, aby umożliwić tenisistom występy na Antypodach, władze Tennis Australia stworzyły protokół sanitarny, który został zatwierdzony przez rząd stanu Wiktoria.

Uczestnicy australijskich turniejów będą zobowiązani do przestrzegania reguł protokołu. Są to m.in. obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna po przylocie, poddawanie się testom na obecność koronawirusa i ograniczenie liczby członków sztabów szkoleniowych do dwóch osób.

Organizatorzy zapewniają, że będą pilnować, by protokół był przestrzegany. A co, jeśli tenisista naruszy zasady? Wówczas czekają go konsekwencje. Nie będzie warto być krnąbrnym, bo kary są bardzo surowe.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Rajskie wakacje Celii i Grzegorza Krychowiaków

Władze Tennis Australia poinformowały, że jeśli tenisista naruszy reguły reżimu sanitarnego bez zgody rządu stanu Wiktoria, dostanie grzywnę w wysokości do 20 tys. dolarów australijskich. Ale to nie wszystko. Gracz może jeszcze zostać ukarany utratą pieniędzy za występy w turniejach, przedłużeniem obowiązku kwarantanny, izolacją w hotelu z nakazu władz, aresztem i deportacją.

Tenisiści będą odpowiedzialni także za zachowanie członków swoich sztabów szkoleniowych. "Każde naruszenie przez osobę z Twojego sztabu będzie traktowane jako naruszenie przez Ciebie" - podkreślili organizatorzy.

Głównym punktem "australijskiej" części sezonu będzie wielkoszlemowy Australian Open (8-21 lutego). Oprócz tego odbędą się dwa turnieje rangi ATP 500, trzy WTA 500, jeden WTA 250 oraz reprezentacyjny ATP Cup.

WTA odkrywa kolejne karty. Jest kalendarz na pierwsze półrocze 2021 roku

Czy uważasz, że kary za złamanie protokołu sanitarnego Australian Open są zbyt surowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×