Tenis. WTA Abu Zabi: Sofia Kenin rozbita w trzecim secie. Maria Sakkari kontra Aryna Sabalenka o finał

Sofia Kenin na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Amerykanka uległa Greczynce Marii Sakkari, a w trzecim secie nie zdobyła nawet gema. Do półfinału awansowała Białorusinka Aryna Sabalenka.

Sofia Kenin PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W niedzielę Sofia Kenin (WTA 4) wyeliminowała Julię Putincewą po obronie piłki meczowej. Dzień później Amerykanka zakończyła występ w imprezie w Abu Zabi na ćwierćfinale. Mistrzyni Australian Open 2020 przegrała 6:2, 2:6, 0:6 z Marią Sakkari (WTA 22).

Kenin od stanu 2:2 w drugim secie straciła 10 gemów z rzędu. W trzecim secie Amerykanka zdobyła tylko siedem punktów. W trwającym 91 minut meczu Sakkari zaserwowała dziewięć asów i wykorzystała sześć z 13 break pointów. Greczynka odniosła 11. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

- Wygrywanie z takimi tenisistkami w tym tygodniu dużo dla mnie znaczy. Z niektórymi gram po raz pierwszy, jak z Muguruzą, więc pojawia się lepszy pomysł, gdy trafiam na nie ponownie. Generalnie takie otwarcie daje mi dużo pewności siebie i jestem bardzo zadowolona, że będę mogła udać się do Australii mając za sobą kilka dobrych meczów - stwierdziła na konferencji prasowej Sakkari, która przegrała po trzysetowych bojach dwa wcześniejsze mecze z Kenin (Wimbledon i US Open 2018).

W półfinale Sakkari czeka starcie z Aryną Sabalenką (WTA 10), która pokonała 6:4, 4:6, 6:3 Jelenę Rybakinę (WTA 19). W ciągu godziny i 58 minut Kazaszka zaserwowała 12 asów, z czego pięć w drugim secie. Białorusinka zdobyła 45 z 63 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji.

Sabalenka jest niepokonana od 13 meczów. Na zakończenie ubiegłego sezonu wywalczyła tytuły w Ostrawie i Linzu. Białorusinka wygrała trzy z czterech spotkań z Sakkari, z czego dwa w lutym 2020 roku (Dubaj, Doha).

Abu Dhabi Women's Tennis Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
poniedziałek, 11 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Maria Sakkari (Grecja, 9) - Sofia Kenin (USA, 1) 2:6, 6:2, 6:0
Aryna Sabalenka (Białoruś, 4) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 6) 6:4, 4:6, 6:3

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Delray Beach. "Mam nadzieję, że zostanę tu dłużej"