Tenis. Australian Open: Katarzyna Kawa podzieliła los Mai Chwalińskiej. Kwalifikacje już bez Polek

Katarzyna Kawa nie wystąpi w wielkoszlemowym Australian Open 2021. Polka przegrała z Amerykanką Whitney Osuigwe w I rundzie eliminacji, które odbywają się w Dubaju.

Katarzyna Kawa PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W poniedziałek w Dubaju wystąpiły dwie Polki w kwalifikacjach do Australian Open 2021, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska. Dla obu już pierwsza rywalka okazała się za mocna. W turnieju głównym w Melbourne (8-21 lutego) wystąpią dwie polskie singlistki, Iga Świątek i Magda Linette.

Rozstawiona z numerem piątym Kawa (WTA 113) przegrała 4:6, 3:6 z 18-letnią Whitney Osuigwe (WTA 161). W pierwszym secie Polka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale straciła dwa kolejne gemy. Amerykanka zakończyła go za czwartą piłką setową. W drugiej partii miało miejsce pięć przełamań, z czego trzy dla Osuigwe. Przy 5:3 mistrzyni juniorskiego Rolanda Garrosa 2017 przypieczętowała awans za drugą piłką meczową.

W trwającym 99 minut meczu Kawa wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Osuigwe na przełamanie zamieniła sześć z 16 szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2019 roku w półfinale w Charlottesville (ITF) Amerykanka zwyciężyła w tie breaku trzeciego seta.

Kawa po raz drugi wzięła udział w kwalifikacjach do Australian Open. W ubiegłym roku również odpadła po pierwszym meczu. Wielkoszlemowy debiut Polka zaliczyła w US Open 2020.

Osuigwe walczy o drugi występ w Australian Open (2019), a w sumie trzeci we wszystkich wielkoszlemowych imprezach (US Open 2019).

Australian Open, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)