Tenis. Maja Chwalińska potrzebuje meczów i punktów. Jest pierwsze zwycięstwo w 2021 roku

Maja Chwalińska szuka formy i wyników w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We wtorek polska tenisistka z powodzeniem rozpoczęła występ w zawodach ITF w miejscowości Fudżajra.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
W zeszłym tygodniu Maja Chwalińska (WTA 222) bez sukcesu startowała w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2021. W Dubaju lepsza od Polki okazała się Chinka Yue Yuan i nasza reprezentantka odpadła już w I rundzie.

Mimo tego niepowodzenia Chwalińska zdecydowała się pozostać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przystąpiła do zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w miejscowości Fudżajra. W poniedziałek rozegrała jedyny mecz w eliminacjach i wygrała z Ukrainką Marianną Zakarliuk 6:4, 6:4.

We wtorek dąbrowianka po raz pierwszy w 2021 roku wystąpiła w meczu głównej drabinki. Na jej drodze stanęła notowana na 200. pozycji Jia-Jing Lu. W pierwszym secie Chinka prowadziła już 4:2, lecz przegrała cztery kolejne gemy. Polka poszła za ciosem w drugiej partii, w której szybko wysunęła się na 5:0.

Po 85 minutach Chwalińska zwyciężyła ostatecznie 6:4, 6:1 i awansowała do II rundy. W środę jej przeciwniczką będzie kolejna reprezentantka Państwa Środka, Shuyue Ma (WTA 325), która otrzymała od organizatorów dziką kartę.

Fujairah International Women Tennis Open, Fudżajra (Zjednoczone Emiraty Arabskie)