Kolekcjonerka tytułów awansowała i wycofała się. Ashleigh Barty znów ucieszyła kibiców w Melbourne

Serena Williams wygrała piątkowy mecz w turnieju tenisowym Yarra Valley Classic w Melbourne. W sobotę Amerykanka miała zmierzyć się z Ashleigh Barty, ale wycofała się.

Serena Williams PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Serena Williams
Jeden pozytywny wynik testu na COVID-19 sprawił, że w czwartek w Melbourne nie odbyło się żadne spotkanie. Po przebadaniu uczestników zawodów ATP i WTA Tour wszystkie wyniki okazały się negatywne. Podjęta została ważna decyzja w turniejach kobiet. Od piątkowych gier trzeci set jest rozgrywany w formie super tie breaku.

Takich szybkich setów w formule do 10 punktów nie brakowało w turnieju Yarra Valley Classic. Serena Williams (WTA 11) wygrała 6:2, 4:6, 10-6 z Danielle Collins (WTA 46). W ciągu 96 minut zdobywczyni 73 singlowych tytułów w głównym cyklu, w tym 23 wielkoszlemowych, posłała osiem asów i wywalczyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała trzy z 12 break pointów.

Ashleigh Barty w 92 minuty pokonała 7:5, 2:6, 10-4 Shelby Rogers (WTA 60). Pierwszy set Australijka mogła wygrać dużo pewniej, bo prowadziła 5:2. W drugiej partii od 2:1 straciła pięć gemów z rzędu. W super tie breaku odskoczyła na 6-1 i nie pozwoliła rywalce na pogoń. Przy 9-4 liderka rankingu wykorzystała drugą piłkę meczową.

Barty zniwelowała pięć z siedmiu break pointów, a sama na przełamanie zamieniła wszystkie trzy okazje. Australijka zaserwowała 10 asów. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2019 jest już w finale. W sobotę w półfinale miała zmierzyć się z Sereną Williams, ale Amerykanka wycofała się z powodu kontuzji prawego barku.

Garbine Muguruza (WTA 15) w 75 minut pokonała 6:2, 6:2 Sofię Kenin (WTA 4). Hiszpance zanotowano 10 asów. Przy własnym pierwszym podaniu zgarnęła 30 z 39 punktów. Obroniła trzy z czterech break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Muguruza do półfinału awansowała w imponującym stylu. Trzem rywalkom oddała zaledwie dziewięć gemów.

Następną przeciwniczką Hiszpanki będzie Marketa Vondrousova (WTA 21), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 10-4 Nadię Podoroską (WTA 47). W ciągu godziny i 42 minut obie tenisistki uzyskały po dwa przełamania. Czeszka zdobyła o osiem punktów więcej od Argentynki (78-70).

Yarra Valley Classic, Melbourne (Australia)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 447,6 tys. dolarów
piątek, 5 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Shelby Rogers (USA) 7:5, 2:6, 10-4
Serena Williams (USA, 5) - Danielle Collins (USA, 13) 6:2, 4:6, 10-6
Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) - Sofia Kenin (USA, 2) 6:2, 6:2
Marketa Vondrousova (Czechy, 8) - Nadia Podoroska (Argentyna, 14) 4:6, 6:3, 10-4