ATP Singapur: Marin Cilić obronił meczbola w ćwierćfinale. Najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino za burtą

Marin Cilić obronił meczbola i w trzech setach pokonał Soona Woo Kwona w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Singapurze. Odpadł najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino, który przegrał z Radu Albotem.
Marcin Motyka
Marin Cilić PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Marin Cilić

Marin Cilić awansował do półfinału turnieju ATP w Singapurze, choć był o jeden punkt od porażki. W piątek został zmuszony do najwyższego wysiłku przez Soona Woo Kwona. Ostatecznie, po dwóch godzinach rywalizacji, zwyciężył 6:2, 2:6, 7:5, w dziesiątym gemie decydującego seta broniąc piłki meczowej.

- Obaj przez cały mecz graliśmy świetnie - ocenił, cytowany przez atptour.com, Cilić, który zapisał na swoim koncie 18 asów i cztery przełamania. - Po tym, jak obroniłem meczbola i było 5:5 w trzecim secie, chciałem dostać swoją szansę. Uzyskałem wtedy trzy break pointy i przy ostatnim posłałem świetny return - mówił o decydujących fragmentach spotkania.

Dla 32-letniego Cilicia to pierwszy półfinał w głównym cyklu od października 2019 roku, gdy dotarł do najlepszej "czwórki" imprezy w Moskwie. Jego kolejnym rywalem będzie Alexei Popyrin. Australijczyk ograł rodaka Matthew Ebdena i zadebiutuje na poziomie 1/2 finału turnieju rangi ATP Tour.

Z Singapore Tennis Open odpadł najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino. Francuz przegrał 3:6, 4:6 z Radu Albotem. - Gdy w drugim secie objąłem prowadzenie z dwoma przełamaniami, skupiłem się na utrzymywaniu serwisu i byłem prawie pewien, że już nie przegram. Wprawdzie raz straciłem podanie, ale zachowałem spokój i dobrze zagrałem w ostatnim gemie - powiedział Mołdawianin.

W swoim pierwszym półfinale od sierpnia 2019 roku, gdy wystąpił w 1/2 finału w Los Cabos, Albot zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Kazach zaserwował 15 asów, ani razu nie został przełamany i pokonał 6:3, 6:2 Yoshihito Nishiokę.

Singapore Tennis Open, Singapur (Singapur)