Trudne przeprawy Kristiny Mladenović i Caroline Garcii. Eugenie Bouchard bez powodzenia

Kristina Mladenović i Caroline Garcia we wtorek stoczyły trzysetowe boje w turnieju WTA 250 w Lyonie. Z rywalizacją pożegnała się Eugenie Bouchard.

Kristina Mladenović Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
We wtorek w Lyonie wystąpiły tenisistki, które w 2016 roku triumfowały razem w Rolandzie Garrosie. Obie miały trudne przeprawy. Kristina Mladenović (WTA 53) pokonała 5:7, 7:5, 6:2 Mihaelę Buzarnescu (WTA 135). Caroline Garcia (WTA 47) wygrała 6:2, 2:6, 6:3 z Oceane Dodin (WTA 110).

W pierwszym secie Mladenović z 3:5 wyrównała na 5:5, ale dwa kolejne gemy padły łupem Buzarnescu. W drugiej partii było już 5:2 dla Francuzki, która ostatecznie wygrała ją 7:5. W decydującej odsłonie reprezentantka gospodarzy zaliczyła dwa przełamania, na 3:1 i 6:2.

W trwającym dwie godziny i 42 minuty meczu Mladenović popełniła 10 podwójnych błędów, o pięć więcej niż jej rywalka. Francuzka sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Margarita Gasparian (WTA 131), która pokonała 6:4, 6:1 Katarinę Zawacką (WTA 124). Rosjanka oddała podanie przy stanie 2:2, by zdobyć 10 z 12 kolejnych gemów.

Garcia w meczu z Dodin zaserwowała osiem asów. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Białorusinką Wierą Łapko lub Szwajcarką Viktoriją Golubić.

Eugenie Bouchard (WTA 143) przegrała 6:7(7), 2:6 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 96). W pierwszym secie Kanadyjka ruszyła w pogoń. Z 1:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim roztrwoniła piłkę setową przy 7-6. Drugą partię rozpoczęła od przełamania, ale później zdobyła jeszcze tylko jeden gem.

Paula Badosa (WTA 73) zwyciężyła 6:4, 0:6, 7:6(5) Harmony Tan (WTA 188) po dwóch godzinach i 19 minutach. W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:4, a w drugim nie zdobyła nawet gema. W decydującej odsłonie Francuzka z 1:3 doprowadziła do tie breaka. W nim Badosa od 3-4 zgarnęła cztery z pięciu następnych punktów.

W II rundzie Badosę czeka starcie ze Stefanie Vögele (WTA 122), która wygrała 7:6(3), 6:7(5), 6:3 z Iriną Barą (WTA 128). W trwającym dwie godziny i 53 minuty meczu Szwajcarka zaserwowała siedem asów i zaliczyła sześć przełamań. Zdobyła o 12 punktów więcej od Rumunki (120-108).

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
wtorek, 2 marca

I runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 3) - Oceane Dodin (Francja) 6:2, 2:6, 6:3
Kristina Mladenović (Francja, 4) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 5:7, 7:5, 6:2
Paula Badosa (Hiszpania, 7) - Harmony Tan (Francja, WC) 6:4, 0:6, 7:6(5)
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Eugenie Bouchard (Kanada, WC) 7:6(7), 6:2
Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Irina Bara (Rumunia) 7:6(3), 6:7(5), 6:3
Margarita Gasparian (Rosja, Q) - Katarina Zawacka (Ukraina) 6:4, 6:1
Tereza Martincova (Czechy, Q) - Giulia Gatto-Monticone (Włochy, Q) 6:2, 3:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kristina Mladenović awansuje do ćwierćfinału turnieju w Dosze?