"Muguruza udzieliła lekcji 19-latce". Hiszpańskie media o porażce Igi Świątek

Iga Świątek była bezradna w starciu z Garbine Muguruzą podczas turnieju w Dubaju. "Zmiażdżyła rywalkę" - skomentował dziennik "Marca".
Piotr Bobakowski
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek

W meczu, którego stawką był awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju, Iga Świątek nie miała nic do powiedzenia w starciu z Hiszpanką Garbine Muguruzą. 19-letnia Polka przegrała w dwóch setach - 0:6, 4:6 (więcej TUTAJ).

Hiszpańskie media w pomeczowych komentarzach piszą o lekcji, jakiej udzieliła Świątek doświadczona tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego. "69 minut potrzebowała Garbine, by rozprawić się z triumfatorką ubiegłorocznego Rolanda Garrosa. Muguruza udzieliła lekcji 19-latce" - czytamy w serwisie internetowym dziennika "AS".

Eksperci podkreślili, że Hiszpanka od początku pojedynku była skoncentrowana i grała na sto procent swoich możliwości, dzięki czemu zdominowała Świątek w pierwszym secie (6:0).

- Grała bardzo agresywnie i nie pozwoliła mi na złapanie odpowiedniego rytmu - skwitowała po przegranym meczu tenisistka z Warszawy, cytowana przez "AS".

"Muguruza zmiażdżyła rywalkę, która plasuje się o jedno miejsce wyżej w rankingu WTA (Świątek jest 15. - przyp. red.). Powrót do TOP 10 to tylko kwestia czasu" - pisze o polsko-hiszpańskim pojedynku "Marca".

"Świątek, sensacja minionego sezonu, kiedy w wieku 19 lat zwyciężyła na kortach Rolanda Garrosa, nie potrafiła utrzymać wysokiego tempa narzuconego przez Hiszpankę, zwłaszcza w pierwszym secie. Pojedynek w drugim secie był wyrównany, ale Garbine utrzymała rytm i zatrzymała Polkę, awansując do ćwierćfinału imprezy w Dubaju" - to z kolei komentarz katalońskiego "Sportu".