Jelena Ostapenko szybka jak błyskawica. Awans Wiery Zwonariowej w Petersburgu

Łotyszka Jelena Ostapenko błyskawicznie rozprawiła się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 500 w Petersburgu. Do kolejnej rundy awansowała Rosjanka Wiera Zwonariowa.

Jelena Ostapenko Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
W poniedziałek tenisistki rozpoczęły rywalizację w Petersburgu. Tego dnia odbyły się trzy spotkania. Do II rundy awansowała Jelena Ostapenko (WTA 53), która pokonała 6:2, 6:2 Paulę Badosę (WTA 70). W ciągu 52 minut Łotyszka zaserwowała cztery asy i zdobyła 24 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Posłała 26 kończących uderzeń przy zaledwie ośmiu niewymuszonych błędach.

Ostapenko w tym roku dwa mecze z rzędu wygrała tylko raz, w Gippsland Trophy w Melbourne. Doszła tam do III rundy po odprawieniu Włoszki Sary Errani i Czarnogórki Danki Kovinić. Z Australian Open Łotyszka odpadła po pierwszym spotkaniu, a w Dosze i Dubaju wyeliminowała po jednej rywalce. W Katarze nie dała szans wracającej po kontuzji Holenderce Kiki Bertens.

W 2015 roku Ostapenko zdobyła w Petersburgu tytuł, gdy był to turniej ITF z pulą nagród 50 tys. dolarów. Kolejną rywalką mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 będzie Rumunka Jaqueline Cristian lub Białorusinka Wiera Łapko.

Wiera Zwonariowa (WTA 145) wygrała 6:1, 6:3 z Ariną Rodionową (WTA 172). W drugim secie była wiceliderka rankingu od 0:3 zdobyła sześć gemów z rzędu. W ciągu 82 minut Rosjanka wykorzystała sześć z 12 break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z rozstawioną z numerem trzecim Francuzką Fioną Ferro.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 97) zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:1 Anę Bogdan (WTA 99). W ciągu godziny i 50 minut Białorusinka odparła 10 z 15 break pointów i zamieniła na przełamanie osiem z dziewięciu szans.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)