Viktorija Golubić rozegra już 30. mecz w 2021 roku. Nastolatka z Kanady zakończyła marsz Hiszpanki

Viktorija Golubić wystąpi w finale turnieju WTA 250 w Monterrey i będzie to dla niej już 30. mecz w 2021 roku. O tytuł szwajcarska tenisistka zmierzy się z 18-letnią Kanadyjką.

Viktorija Golubić PAP/EPA / PETER KLAUNZER / Na zdjęciu: Viktorija Golubić
Dla Viktoriji Golubić (WTA 102) początek sezonu jest niezwykle intensywny. Licząc turnieje ITF, kwalifikacje i główny cykl wygrała już 25 meczów (bilans 25-4). W Monterrey ma za sobą sześć spotkań, w których nie straciła seta. Swój marsz rozpoczęła od dwustopniowych eliminacji. W ćwierćfinale Szwajcarka pokonała 6:2, 6:4 rozstawioną z numerem ósmym Ann Li (WTA 72).

W trwającym 78 minut spotkaniu Golubić obroniła trzy z pięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Szwajcarka awansowała do finału imprezy w Monterrey jako jako pierwsza w historii kwalifikantka.

Leylah Annie Fernandez (WTA 88) zakończyła serię ośmiu z rzędu wygranych spotkań Sary Sorribes (WTA 57). Kanadyjka zwyciężyła 7:5, 7:5 po dwóch godzinach i sześciu minutach. 18-latka z Boynton Beach zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji.

Dla Golubić będzie to drugi finał w WTA Tour w tym roku. Pierwszy osiągnęła w Lyonie, również jako kwalifikantka. W niedzielę powalczy o drugi tytuł. Pierwszy zdobyła w 2016 roku w Gstaad. Bilans jej wszystkich finałów to 1-2. Drugi zanotowała w Linzu (2016). Fernandez po raz drugi dotarła do decydującego meczu w głównym cyklu. W ubiegłym sezonie w Acapulco, innym meksykańskim mieście, uległa Heather Watson. Szwajcarka i Kanadyjka zmierzą się po raz pierwszy.

Mistrzyniami debla zostały Caroline Dolehide i Asia Muhammad, które pokonały 6:2, 6:3 Brytyjkę Heather Watson i Chinkę Saisai Zheng. Dla pierwszej z Amerykanek jest to premierowy tytuł, a druga zanotowała szósty triumf, drugi w Monterrey (2019 z Marią Sanchez).

finał gry podwójnej:

Caroline Dolehide (USA, 2) / Asia Muhammad (USA, 2) - Heather Watson (Wielka Brytania) / Saisai Zheng (Chiny) 6:2, 6:3