Mistrzyni z 2018 roku wyszarpała awans w Miami. Alize Cornet odprawiła Swietłanę Kuzniecową

Amerykańska tenisistka Sloane Stephens wymęczyła zwycięstwo w pierwszym meczu w turnieju WTA 1000 w Miami. Z rywalizacją pożegnała się Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która uległa Francuzce Alize Cornet.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 49) od wielu miesięcy spisuje się fatalnie. Po raz ostatni dwa mecze z rzędu wygrała w US Open 2020 (III runda). Do turnieju w Miami przystąpiła z bilansem tegorocznych spotkań 0-4. Amerykanka wyszarpała awans zwyciężając 6:7(6), 6:4, 6:2 Oceane Dodin (WTA 120).

W pierwszym secie Stephens roztrwoniła prowadzenie 4:2, a w tie breaku zmarnowała dwie piłki setowe przy 6-4. Od stanu 3:4 w drugiej partii Amerykanka zdobyła dziewięć z 11 kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu mistrzyni imprezy z 2018 roku obroniła osiem z 12 break pointów, a sama uzyskała siedem przełamań. Dodin popełniła siedem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Stephens będzie jej rodaczka Amanda Anisimova.

W II rundzie zameldowały się dwie Francuzki. Alize Cornet (WTA 61) pokonała 2:6, 6:2, 6:1 Swietłanę Kuzniecową (WTA 35). W ciągu dwóch godzin i 11 minut tenisistka z Nicei zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Caroline Garcia (WTA 51) zdobyła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w 64 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Mihaelę Buzarnescu (WTA 137).

Anastasija Sevastova (WTA 57) zwyciężyła 6:1, 3:6, 7:6(3) Olgę Danilović (WTA 160) po dwóch godzinach i 23 minutach. W trzecim secie Łotyszka odrodziła się ze stanu 2:5. W spotkaniu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla półfinalistki US Open 2018. Camila Giorgi (WTA 86) przegrała 2:6, 4:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 126). Włoszka wykorzystała tylko jeden z siedmiu break pointów, a sama cztery razy oddała podanie.

Qiang Wang (WTA 38) pokonała 6:1, 3:6, 6:3 Alionę Bolsovą (WTA 109). W trzecim secie Chinka wróciła ze stanu 1:3. Mogła nawet przegrywać 1:4, ale odparła break pointa. Kristina Kucova (WTA 149) zwyciężyła 6:4, 2:6, 7:5 Hailey Baptiste (WTA 236). W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu Słowaczka zdobyła o jeden punkt więcej od Amerykanki (99-98).

Cwetana Pironkowa (WTA 131) wygrała 7:6(4), 3:6, 6:3 z Martą Kostiuk (WTA 85) po dwóch godzinach i 28 minutach. Bułgarka obroniła 13 z 21 break pointów i spożytkowała osiem z 10 szans na przełamanie. Storm Sanders (WTA 203) zwyciężyła 6:1, 5:7, 6:1 Elisabettę Cocciaretto (WTA 113). Australijka mogła spotkanie zakończyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 4:1. Włoszka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu i doprowadziła do trzeciej partii. W niej była bezradna, podobnie jak w pierwszej.

Alize Cornet (Francja) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 2:6, 6:2, 6:1
Anastasija Sevastova (Łotwa) - Olga Danilović (Serbia, Q) 6:1, 3:6, 7:6(3)
Qiang Wang (Chiny) - Aliona Bolsova (Hiszpania, Q) 6:1, 3:6, 6:3
Kristina Kucova (Słowacja, Q) - Hailey Baptiste (USA, Q) 6:4, 2:6, 7:5
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:4
Cwetana Pironkowa (Bułgaria, Q) - Marta Kostiuk (Ukraina) 7:6(4), 3:6, 6:3
Nina Stojanović (Serbia, Q) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 6:1
Tereza Martincova (Czechy, Q) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:4, 6:2
Storm Sanders (Australia, WC) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy, Q) 6:1, 5:7, 6:1