Tenis. Cykl ITF: Daniel Michalski dotarł do finału w Kairze. Trzy razy uciekł spod topora

Polscy tenisiści kolejny tydzień walczyli o rankingowe punkty w ramach zawodów ITF World Tennis Tour. Najlepiej spośród Biało-Czerwonych zaprezentował się Daniel Michalski.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W tym tygodniu na starty poza krajem zdecydowało się tylko dwóch reprezentantów Polski. Daniel Michalski pozostał w Kairze, gdzie tym razem został rozstawiony z trzecim numerem. Warszawianin już w I rundzie był dwie piłki od porażki, ale pokonał Włocha Lukę Giacominiego 4:6, 7:6(7), 6:1. Potem w dwóch setach wyeliminował innego reprezentanta Italii, Francesco Passaro, a w ćwierćfinale trafił na Shintaro Mochizukiego. 17-letni Japończyk to aktualny wicelider rankingu juniorów.

Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał pierwszego seta 6:3. W drugiej partii gra była bardzo wyrównana, a decydujący okazał się tie break. W rozgrywce tej Michalski obronił piłkę meczową, zanim wykorzystał setbola. Natomiast w trzeciej odsłonie powrócił ze stanu 1:4, by wygrać całe spotkanie 3:6, 7:6(6), 6:4.

W sobotnim półfinale Michalski po raz trzeci w tym tygodniu uciekł spod topora. W tie breaku drugiego seta Włoch Daniele Capecchi był dwie piłki od zwycięstwa, ale to Polak wygrał ostatecznie cały pojedynek 2:6, 7:6(6), 6:1. W niedzielnym meczu o tytuł nasz reprezentant powrócił ze stanu 2:6, 0:3, jednak trzecia partia należała do Olivera Crawforda. Oznaczony "czwórką" Amerykanin triumfował 6:2, 5:7, 6:3, zdobywając drugi tytuł w obecnym sezonie.

W tunezyjskim Monastyrze po raz kolejny wystąpił Michał Dembek. Tym razem Polak pokonał na inaugurację fińskiego kwalifikanta Iiro Vasę 7:5, 5:7, 6:2, ale w kolejnej fazie musiał uznać wyższość innego tenisisty z eliminacji, Szweda Simona Yitbareka (2:6, 6:1, 1:6). W deblu Dembek i jego tunezyjski partner Aziz Ouakaa odpadli już w I rundzie.

I runda gry podwójnej:

Remy Bertola (Szwajcaria) / Erik Crepaldi (Włochy) - Michał Dembek (Polska, 3) / Aziz Ouakaa (Tunezja, 3) 6:4, 6:1