ATP Estoril: Marin Cilić w półfinale po niedokończonym hicie. Cristian Garin wreszcie wyszedł na kort i przegrał

Marin Cilić po kreczu Kevina Andersona awansował do półfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Estoril. Cristian Garin dopiero w ćwierćfinale rozegrał pierwszy mecz w imprezie i poniósł porażkę z Cameronem Norrie'em.

Marcin Motyka
Marin Cilić Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Marin Cilić
Mecz Marina Cilicia, mistrza US Open 2014, z Kevinem Andersonem, dwukrotnym finalistą wielkoszlemowym, był hitem ćwierćfinałów turnieju ATP w Estoril. Obaj wprawdzie obecnie są daleko od optymalnej formy, ale to tenisiści o uznanej klasie i doświadczeniu. Pojedynek nie został rozegrany do ostatniej piłki. Po tym, jak Chorwat wygrał pierwszego seta w tie breaku, Afrykaner zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu przywodziciela.

Rozstawiony z numerem szóstym Cilić w 1/2 finału zmierzy się z Cameronem Norrie'em, który wyeliminował Cristiana Garina, turniejową "dwójkę". Chilijczyk dotarł do ćwierćfinału bez gry, a gdy już w piątek wyszedł na kort, poniósł porażkę z Brytyjczykiem 6:3, 5:7, 3:6.

- To jedno z moich największych zwycięstw na mączce, bo Garin jest trudnym rywalem na tej nawierzchni. To była bitwa - skomentował, cytowany przez atptour.com, Norrie, który w ciągu dwóch godzin i 28 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy i trzy przełamania.

Rozstawiony z numerem ósmym Alejandro Davidovich wykorzystał cztery z siedmiu break pontów i po 89-minutowym spotkaniu pokonał 6:4, 6:4 oznaczonego "trójką" Ugo Humberta. W półfinale tenisista z Malagi zagra z Albertem Ramosem, który w innej hiszpańsko-francuskiej konfrontacji okazał się lepszy od Corentina Mouteta.

- Trudno było rywalizować przy tak porywistym wietrze - mówił oznaczony numerem siódmym Ramos. - On gra wyjątkowo i w meczach z nim nie jest łatwo uchwycić rytm. Jest leworęczny i często zmienia tempo wymian, zagrywając skróty - dodał.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)