Japońska gwiazda zgasła w trzecim secie. Demonstracja siły Aryny Sabalenki

Zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów ruszyła w pościg i doprowadziła do trzeciego seta, ale w nim została rozbita. Kapitalny mecz w turnieju WTA 1000 w Madrycie rozegrała Białorusinka Aryna Sabalenka.

Naomi Osaka PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W niedzielę w Madrycie odbywa się dokończenie II rundy. Szanse na tytuł szybko straciła Naomi Osaka (WTA 2), która przegrała 4:6, 6:3, 1:6 z Karoliną Muchovą (WTA 20). Zdobywczyni czterech wielkoszlemowych tytułów z 4:6, 1:3 doprowadziła do trzeciego seta. W nim japońska gwiazda zgasła. Została przełamana dwa razy, a jedynego gema zdobyła przy 0:3.

W trwającym godzinę i 49 minut meczu Czeszka zdobyła 37 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. To dla niej czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, trzecie w tym roku. W lutym w Australian Open wyeliminowała Karolinę Pliskovą i Ashleigh Barty.

Osaka doznała drugiej porażki w sezonie (bilans 13-2). Muchova w tegorocznym Australian Open doszła do pierwszego wielkoszlemowego półfinału. Później nie grała przez blisko dwa miesiące z powodu kontuzji mięśni brzucha. Do gry wróciła w Stuttgarcie, gdzie odpadła w I rundzie po porażce z Jekateriną Aleksandrową.

Kolejną rywalką Czeszki będzie Maria Sakkari (WTA 19), która pokonała 6:3, 6:1 Anett Kontaveit (WTA 29). W ciągu 61 minut Greczynka obroniła dwa break pointy i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Zdobyła 33 z 39 punktów przy własnym podaniu.

Aryna Sabalenka (WTA 7) posłała 40 kończących uderzeń i pokonała 6:3, 6:3 Darię Kasatkinę (WTA 37). Tenisistka z Mińska odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Zgarnęła 27 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. O ćwierćfinał Białorusinka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Wiktoria Azarenka - Jessica Pegula.