ATP Madryt: Dominic Thiem wrócił w świetnym stylu. Matteo Berrettini wygrał włoski pojedynek

Powracający po półtoramiesięcznej pauzie Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Marcosa Girona i awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. We włoskim meczu Matteo Berrettini wygrał z Fabio Fogninim.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Przerwa była dobra. Potrzebowałem jej. Ale teraz nadszedł czas, by wrócić - mówił Dominic Thiem przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Dla Austriaka to pierwszy występ po półtoramiesięcznej absencji spowodowanej problemami zdrowotnymi i poczuciem wypalenia. Do rozgrywek powrócił w świetnym stylu i we wtorek w 58 minut pokonał 6:1, 6:3 Marcosa Girona.

- Nie wiedziałem, jak to się potoczy. Ale pewne rzeczy sprawiły, że był to dla mnie łatwiejszy mecz niż się spodziewałem. Przede wszystkim warunki, które tutaj są świetne dla mojej gry - powiedział, cytowany przez atptour.com, Thiem, który we wtorek zaserwował pięć asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał cztery breaki i posłał 20 zagrań kończących.

W 1/8 finału rozstawiony z numerem trzecim Thiem, finalista Mutua Madrid Open z sezonów 2017-18, zmierzy się z Alexem de Minaurem. Australijczyk wyeliminował Lloyda Harrisa, który skreczował w drugim secie.

We włoskim meczu Matteo Berrettini zaserwował pięć asów, wywalczył dwa przełamania, zagrał 16 uderzeń wygrywających i w 81 minut pokonał 6:3, 6:4 Fabio Fogniniego. - Jestem zadowolony ze swojej dyspozycji fizycznej. Myślę, że gram dobrze i czuję się pewny siebie - skomentował Berrettini, turniejowa "ósemka".

Wtorkowego wieczoru odbyły się także ostatnie mecze I rundy. Oznaczony numerem dziewiątym Roberto Bautista wygrał 6:2, 6:7(3), 7:5 z Marco Cecchinato i w 1/16 finału zmierzy się z Johnem Isnerem. Z kolei rywalem w II rundzie Stefanosa Tsitsipasa, turniejowej "czwórki", został Benoit Paire. Francuz ograł 6:4, 7:5 Nikołoza Basilaszwilego i zakończył serię siedmiu kolejnych porażek.