Iga Świątek broni tytułu w Paryżu. Ważne słowa trenera polskiej tenisistki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Przed polską tenisistką prawdopodobnie najtrudniejszy turniej w karierze. Po raz pierwszy będzie bronić mistrzostwa, a z tym wiążą się ogromne oczekiwania. Trener Piotr Sierzputowski w "Przeglądzie Sportowym" jest jednak spokojny.

[tag=48999]

Iga Świątek[/tag] za kilka dni będzie bronić swojego pierwszego tytułu, który rok temu wywalczyła w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Polka rozbudziła emocje, bo w minioną niedzielę wygrała turniej w Rzymie i to nie tracąc gema w finale.

Trener Piotr Sierzputowski śpi spokojnie przed turniejem w Paryżu. W "Przeglądzie Sportowym" tłumaczy, że Świątek dobrze przepracowała ostatnie tygodnie.

- Plan przed Rolandem Garrosem zrealizowaliśmy od A do Z. I jeśli chodzi o trening w Hiszpanii i liczbę meczów, i wszystkie inne parametry - mówi szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "Perfekcyjna bramkarka"! Iga Świątek poradziłaby sobie w futbolu?

Sierzputowski przy okazji podziękował Zbigniewowi Bońkowi. Prezes PZPN załatwił, że Iga trenowała w rzymskim klubie Parioli. "Zibi" sam często korzysta z tamtejszych kortów.

Roland Garros rozpoczyna się w poniedziałek 24 maja i potrwa do 13 czerwca.

Wielka siła Igi Świątek. "Turniej zostanie w nas na długo" >> "Ta sytuacja jest dla mnie idealna". Iga Świątek o obronie tytułu w Paryżu >>

Źródło artykułu: