ATP Lyon: Gael Monfils wygrał po 15 miesiącach. Kamil Majchrzak poznał rywala w II rundzie

Gael Monfils w dwóch setach pokonał Thiago Seybotha Wilda w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Lyonie i wygrał pierwszy oficjalny mecz od lutego zeszłego roku. Kamil Majchrzak w 1/8 finału zmierzy się z Karenem Chaczanowem.
Marcin Motyka
Gael Monfils PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Gael Monfils

Gael Monfils w I rundzie turnieju ATP w Lyonie miał zmierzyć się z Lloydem Harrisem. Afrykaner jednak wycofał się z występu i w jego miejsce jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji wszedł Thiago Seyboth Wild. Nagła zmiana przeciwnika nie przeszkodziła Francuzowi. Monfils zaprezentował się bardzo dobrze - zaserwował siedem asów, ani razu nie dał się przełamać, uzyskał dwa przełamania i zwyciężył 7:5, 6:4.

Dla 34-latka z Paryża to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od lutego ubiegłego roku, gdy w Dubaju pokonał Richarda Gasqueta. O kolejne zwycięstwo rozstawiony z numerem piątym w Lyonie Francuz zmierzy się z Yoshihito Nishioką.

W starciu młodych 19-letni Lorenzo Musetti po dwóch godzinach i 46 minutach rywalizacji pokonał 7:6(3), 3:6, 7:5 20-letniego Felixa Augera-Aliassime'a, turniejową "siódemkę". - To był naprawdę intensywny mecz. Wyciągnąłem wnioski po porażce z nim w Barcelonie - mówił, cytowany przez atptour.com, Włoch, który w 1/8 finału zagra z Sebastianem Kordą.

Rozstawiony z numerem ósmym Karen Chaczanow zaserwował siedem asów, wywalczył cztery przełamania i wygrał 6:1, 4:6, 7:6(4) z Benjaminem Bonzim. W II rundzie Rosjanin zagra z Kamilem Majchrzakiem. Mecz odbędzie się w środę na korcie nr 1. Rozpocznie się nie przed godz. 14:00.

Rozstawiony z numerem drugim Stefanos Tsitsipas w swoim inauguracyjnym spotkaniu zmierzy się z Tommym Paulem. Amerykanin ograł 6:3, 6:3 Jo-Wilfrieda Tsongę. Oznaczony "trójką" Diego Schwartzman na otwarcie trafił na Richarda Gasqueta, który w trzech setach wyeliminował Gregoire'a Barrere'a.

Z powodu opadów deszczu mecz Arthura Rinderknecha z Mikaelem Ymerem został przerwany i przełożony na środę. Z kolei Asłan Karacew i Jannik Sinner w ogóle nie pojawili się na korcie.

Open Parc d'Auvergne-Rhone-Alpes- Lyon, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 419,4 tys. euro
wtorek, 18 maja

I runda gry pojedynczej:

Gael Monfils (Francja, 5) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia, LL) 7:5, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 8) - Benjamin Bonzi (Francja, WC) 6:1, 4:6, 7:6(4)
Lorenzo Musetti (Włochy, Alt) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) 7:6(3), 3:6, 7:5
Tommy Paul (USA) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 6:3, 6:3
Richard Gasquet (Francja) - Gregoire Barrere (Francja, Q) 5:7, 6:4, 6:3
Arthur Rinderknech (Francja, LL) - Mikael Ymer (Szwecja, Q) 6:3, 3:3 *dokończenie w środę

wolne losy: Dominic Thiem (Austria, 1/WC); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2/WC); Diego Schwartzman (Argentyna, 3); David Goffin (Belgia, 4)

ATP Genewa: Roger Federer powrócił na korty ziemne. Błysnął młodszy rodak utytułowanego Szwajcara