ATP Genewa: Pablo Andujar zatrzymał nadzieję Szwajcarii. Czwartkowy dublet Denisa Shapovalova

W ćwierćfinale zakończyła się przygoda 18-letniego Dominika Strickera z turniejem ATP w Genewie. Szwajcar w trzech setach przegrał z Pablo Andujarem, pogromcą Rogera Federera. Denis Shapovalov w czwartek wygrał dwa mecze.

Marcin Motyka
Pablo Andujar PAP/EPA / DAVID GUZMAN / Na zdjęciu: Pablo Andujar
Pablo Andujar podczas turnieju ATP w Genewie jest pogromcą reprezentantów gospodarzy. We wtorek wyeliminował najwybitniejszego tenisistę w historii Szwajcarii, Rogera Federera, a w czwartek okazał się lepszy od dużej nadziei szwajcarskiego tenisa, 18-letni Dominika Stephana Strickera. W pojedynku o półfinał z juniorskim mistrzem Roland Garros 2020 Hiszpan odrobił stratę seta oraz przełamania w drugiej partii i zwyciężył 4:6, 6:4, 6:4.

Andujar, który na awans do 1/2 finału imprezy głównego cyklu czekał od sierpnia 2019 roku, gdy doszedł do najlepszej "czwórki" zawodów w Gstaad, o finał powalczy z kolejnym tenisistą młodego pokolenia, Casperem Ruudem. 22-letni Norweg wygrał 2:6, 6:1, 6:4 z Dominikiem Koepferem.

Czwartek był pracowity dla Denisa Shapovalova i Laslo Djere. Obaj najpierw nadrobili zaległości z środy. Kanadyjczyk w zaległym meczu pokonał Marco Cecchinato, a Serb udanie dokończył pojedynek z Fabio Fogninim.

W sesji wieczornej ponownie pojawili się na korcie, by zmierzyć się ze sobą o awans do 1/2 finału. Z drugiego zwycięstwa w ciągu kilku godzin mógł cieszyć się Shapovalov, który zaserwował dwa asy, uzyskał trzy przełamania i ograł Serba 6:4, 6:4.

Rozstawiony z numerem drugim Shapovalov w półfinale zmierzy się z Pablo Cuevasem, który w czwartek również odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw zwieńczył przerwane w środę spotkanie z Arthurem Cazauxem, a następnie wygrał 7:6(3), 6:3 z Grigorem Dimitrowem, turniejową "czwórką".

Pablo Cuevas (Urugwaj, Q) - Arthur Cazaux (Francja, WC) 6:2, 6:4

Dzień sensacji w Lyonie. Dominic Thiem nie znalazł zwycięstwa. Z faworytów przetrwał jedynie Stefanos Tsitsipas