Bianca Andreescu awansowała i wycofała się. Jessica Pegula pokonana przez Holenderkę

We wtorek Bianca Andreescu odniosła drugie zwycięstwo w turnieju WTA 250 w Strasburgu. Więcej meczów przed Rolandem Garrosem Kanadyjka nie zagra, bo wycofała się.
Bianca Andreescu Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Bianca Andreescu

W Strasburgu Bianca Andreescu (WTA 7) zanotowała pierwszy występ od początku kwietnia, gdy skreczowała w meczu z Ashleigh Barty w finale turnieju w Miami. We wtorek Kanadyjka pokonała 6:1, 6:4 Marynę Zaniewską (WTA 259). Do ćwierćfinału mistrzyni US Open 2019 nie przystąpi, bo wycofała się z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji brzucha.

Andreescu wróciła ze stanu 2:4 w drugim secie. W trwającym 65 minut meczu wykorzystała wszystkie pięć break pointów. W kolejnej rundzie Kanadyjka zmierzyłaby się z Soraną Cirsteą lub Shuai Zhang. Zwyciężczyni spotkania Rumunki z Chinką od razu znajdzie się w półfinale.

- Jestem bardzo zadowolona z tej wygranej. Wycofuję się z następnego meczu, bo poczułam lekkie naciągnięcie brzucha i nie chcę, aby to się pogłębiło przed Rolandem Garrosem. Jest lekki dyskomfort, ale to nic groźnego i po prostu nie chcę ryzykować - mówiła Andreescu cytowana przez wtatennis.com. Kanadyjka po raz pierwszy w karierze wygrała dwa mecze z rzędu na korcie ziemnym na poziomie WTA Tour.

W I rundzie odpadła rozstawiona z numerem drugim Jessica Pegula (WTA 29), która przegrała 4:6, 4:6 z Arantxą Rus (WTA 84). W ciągu 89 minut Holenderka wykorzystała pięć z 11 break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Harmony Tan (WTA 151), która pokonała 6:4, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 67). Francuzka na przełamanie zamieniła cztery z dziewięciu okazji.

Shelby Rogers (WTA 46) zwyciężyła 7:5, 6:7(6), 7:5 Christinę McHale (WTA 95). Niżej notowana z Amerykanek obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii z 1:4 wyszła na 5:4, by zmarnować meczbola i stracić trzy kolejne gemy. Spotkanie trwało trzy godziny i 23 minuty. Miało w nim miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Rogers.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)