Roland Garros: Gael Monfils pokazał wolę walki. Asłan Karacew wygrał mecz debiutantów

Gael Monfils był o krok, by przegrywać 0-2 w setach, ale pokazał wolę walki i w czterech partiach pokonał Alberta Ramosa w I rundzie Roland Garros 2021. W meczu debiutantów w turnieju w Paryżu Asłan Karacew ograł Jensona Brooksby'ego.

Marcin Motyka
Gael Monfils PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Gael Monfils
Gael Monfils w tym roku wygrał tylko jeden mecz. W I rundzie Roland Garros 2021 trafił na Alberta Ramosa, który wygrał najwięcej spotkań w tym sezonie na kortach ziemnych (17). Francuz nie był faworytem, ale pokazał wolę walki. Niesiony dopingiem publiczności odbudował się po bardzo słabym początku i pokonał Hiszpana 1:6, 7:6(6), 6:4, 6:4.

Monfils, który był zaledwie o punkt, by przegrywać 0-2 w setach (w drugiej partii obronił setbola), w ciągu trzech godzin i minuty rywalizacji zaserwował 12 asów, wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów i posłał aż 60 zagrań kończących. W II rundzie rozstawiony z numerem 14. Francuz zmierzy się z Mikaelem Ymerem. Szwed w pięciu partiach ograł Roberto Carballesa.

Niemiłą niespodziankę miejscowym kibicom sprawił natomiast Ugo Humbert. Francuz, turniejowa "29", w czterech setach przegrał z Ricardasem Berankisem.

Asłan Karacew, sensacyjny półfinalista pierwszego tegorocznego turnieju wielkoszlemowego, Australian Open, w meczu debiutantów w Rolandzie Garrosie pokonał 6:3, 6:4, 6:4 kwalifikanta Jensona Brooksby'ego. Rozstawiony z numerem 24. Rosjanin w ciągu dwóch godzin gry zaserwował trzy asy, uzyskał cztery przełamania i posłał 34 uderzenia wygrywające.

Oznaczony numerem 21. Alex de Minaur zapisał na swoim koncie 11 asów, pięć breaków oraz 23 zagrania kończące i wygrał 6:2, 6:4, 7:6(4) ze Stefano Travaglią. W II rundzie rywalem Australijczyka będzie kolejny Włoch, Marco Cecchinato, który wyeliminował Yasutakę Uchiyamę.

Roland Garros: Rafael Nadal zasłużył na pomnik. Teraz rusza po kolejne rekordy