Roland Garros: Alexander Zverev przez pięć setów walczył z rodakiem. Stefanos Tsitsipas pokonał dobrego znajomego

Alexander Zverev odrobił stratę 0-2 w setach i w niemieckim meczu I rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2021 pokonał Oscara Otte. Z o wiele lepszej strony na inaugurację pokazał się Stefanos Tsitsipas, który wygrał z Jeremym Chardym.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W początkowych fazach turniejów wielkoszlemowych Alexander Zverev często wdaje się w długie batalie z niżej notowanymi rywalami. Nie inaczej jest w Roland Garros 2021. W niedzielę rozstawiony z numerem szóstym Niemiec wpędził się w kłopoty w spotkaniu I rundy z rodakiem, Oscarem Otte. Przegrywał już 0-2 w setach, ale odrobił straty i po 169 minutach gry zwyciężył 3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0.

Dla Zvereva (w niedzielę dziewięć asów, osiem przełamań i 50 zagrań kończących) to drugi w karierze udany powrót ze stanu 0-2 w setach. - On grał świetnie, a ja nie miałem jeszcze rytmu meczowego i nie prezentowałem się dobrze. Od trzeciego seta wszystko zaczęło się zmieniać - powiedział Niemiec, który w II rundzie zmierzy się z kolejnym tenisistą z eliminacji, Romanem Safiullinem, pogromcą Carlosa Tabernera.

Stefanos Tsitsipas powiedział, że chce być "niespodzianką turnieju". Tymczasem w swoim inauguracyjnym meczu zaprezentował się niczym kandydat do tytułu. W blasku jupiterów na korcie Philippe'a Chatriera pokonał 7:6(6), 6:3, 6:1 dobrego znajomego z treningów u Patricka Mouratoglou, Jeremy'ego Chardy'ego, zapisując na swoim koncie po pięć asów i breaków oraz 31 uderzeń wygrywających.

Rozstawiony z numerem 22. Cristian Garin wygrał 3:6, 6:4, 7:6(6), 6:2 z Juanem Ignacio Londero, a kluczowy dla przebiegu spotkania był trzeci set, w którym Chilijczyk odrobił stratę 0:4. W II rundzie tenisista z Santiago zagra z Mackenzie'em McDonaldem. Amerykański kwalifikant okazał się lepszy od Emila Ruusuvuoriego.

Na korcie nr 7 dramat przeżył Grigor Dimitrow. Oznaczony "16" Bułgar prowadził z Marcosem Gironem 6:2, 6:4 i 5:1 oraz miał trzy meczbole, lecz wówczas doznał kontuzji pleców. Próbował kontynuować grę, ale po tym, jak przegrał dziewięć gemów z rzędu, skreczował. Dzięki temu to Giron w II rundzie spotka się z Guido Pellą.

Rywalem Karena Chaczanowa w 1/32 finału został Kei Nishikori. Japończyk po czterogodzinnej walce pokonał 6:4, 6:7(4), 6:3, 4:6, 6:4 kwalifikanta Alessandro Giannessiego, choć w piątym secie przegrywał 2:4. Botic van de Zandschulp , pogromca Huberta Hurkacza, w II rundzie stanie naprzeciw Alejandro Davidovicha, który wyeliminował Michaiła Kukuszkina. Z kolei Miomir Kecmanović o 1/16 finału powalczy z rodakiem, Laslo Djere. Serb ograł Corentina Mouteta.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 34,367 mln euro
niedziela, 30 maja

I runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Jeremy Chardy (Francja) 7:6(6), 6:3, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 6) - Oscar Otte (Niemcy, Q) 3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0
Cristian Garin (Chile, 22) - Juan Ignacio Londero (Argentyna) 3:6, 6:4, 7:6(6), 6:2
Marcos Giron (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 16) 2:6, 4:6, 7:5, 3:0 i krecz
Laslo Djere (Serbia) - Corentin Moutet (Francja) 6:3, 6:7(10), 7:6(2), 7:5
Alejandro Davidovich (Hiszpania) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 6:4, 6:3
Kei Nishikori (Japonia) - Alessandro Giannessi (Włochy, Q) 6:4, 6:7(4), 6:3, 4:6, 6:4
Mackenzie McDonald (USA, Q) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 4:6, 6:3, 7:6(4), 6:3
Roman Safiullin (Rosja, Q) - Carlos Taberner (Hiszpania, Q) 7:6(4), 1:6, 6:0, 6:2