Roland Garros: Stefanos Tsitsipas i John Isner bez strat. Długodystansowiec Kei Nishikori

Stefanos Tsitsipas i John Isner wygrali w środę bez straty partii i zmierzą się ze sobą w III rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2021. Kei Nishikori w pięciu setach pokonał Karena Chaczanowa, potwierdzając, że jest specjalistą od długich meczów.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSONCHRISTOPHE PETIT TESSONCHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas odniósł drugie bezproblemowe zwycięstwo w Roland Garros 2021. W środowym spotkaniu 1/32 finału pokonał 6:4, 6:3, 6:3 Pedro Martineza. Rozstawiony z numerem piątym Grek zagrał pewnie i skutecznie. O wiele lepiej serwował, prezentował bardziej urozmaicony i ofensywny tenis oraz lepiej wykorzystywał szanse na przełamanie od hiszpańskiego rywala.

Tsitsipas, który w środę zaserwował osiem asów, uzyskał osiem breaków, posłał 45 zagrań kończących i wygrał 26 z 27 akcji przy siatce, w 1/16 finału zmierzy się z Johnem Isnerem. Oznaczony numerem 31. Amerykanin również bez straty partii wyeliminował Filipa Krajinovicia.

Kei Nishikori potwierdził, że znakomicie czuje się w długich spotkaniach. Po tym, jak na otwarcie w pięciu setach pokonał Alessandro Giannessiego, w II rundzie rozegrał kolejny mecz na pełnym dystansie. Po czterech godzinach zaciętej rywalizacji wygrał 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, 6:4 z Karenem Chaczanowem, turniejową "23".

Dla 31-letniego Nishikoriego był to 33. w karierze pięciosetowy mecz, w którym odniósł 26. zwycięstwo. Spośród aktywnych tenisistów ma najlepszy procentowy bilans wygranych do przegranych "pięciosetówek" (78,7 proc.). W III rundzie Japończyk zmierzy się ze sprawcą niespodzianki, Henrim Laaksonenem. Szwajcarski kwalifikant ograł oznaczonego numerem 11. Roberto Bautistę.

Casper Ruud, pogromca z II rundy Kamila Majchrzaka, w 1/16 finału zagra z Alejandro Davidovichem. Hiszpan w środę wygrał 6:4, 6:4, 5:7, 2:6, 6:4 z kwalifikantem Botikiem van de Zandschulpem, który w I rundzie okazał się lepszy od Huberta Hurkacza. Z kolei Federico Delbonis o awans do 1/8 finału powalczy z Fabio Fogninim. Rozstawiony z numerem 27. Włoch odprawił Martona Fucsovicsa.

W III rundzie zameldował się również Reilly Opelka. Oznaczony numerem 32. Amerykanin zaserwował 18 asów, posłał 61 uderzeń kończących, uzyskał pięć przełamań i w 159 minut wygrał 6:3, 6:2, 3:6, 7:5 z Jaume Munarem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 34,367 mln euro
środa, 2 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:3, 6:4, 6:3
Fabio Fognini (Włochy, 27) - Marton Fucsovics (Węgry) 7:6(6), 6:1, 6:2
John Isner (USA, 31) - Filip Krajinović (Serbia) 7:6(6), 6:1, 7:6(5)
Reilly Opelka (USA, 32) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:3, 6:2, 3:6, 7:5
Henri Laaksonen (Szwajcaria, Q) - Roberto Bautista (Hiszpania, 11) 6:3, 2:6, 6:3, 6:2
Kei Nishikori (Japonia) - Karen Chaczanow (Rosja, 23) 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, 6:4
Alejandro Davidovich (Hiszpania) - Botic van de Zandschulp (Holandia, Q) 6:4, 6:4, 5:7, 2:6, 6:4