Roland Garros: Danił Miedwiediew kontynuuje marsz po paryskiej mączce. Będzie hit w ćwierćfinale

Danił Miedwiediew kontynuuje znakomite występy w Roland Garros 2021. W niedzielę Rosjanin bez straty seta pokonał Cristiana Garina i awansował do ćwierćfinału, w którym jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Przed startem Roland Garros 2021 Danił Miedwiediew nie miał w dorobku wygranego meczu w turnieju w Paryżu. W tym tygodniu w ciągu siedmiu dni zwyciężył w czterech spotkaniach. W niedzielę pokonał 6:2, 6:1, 7:5 Cristiana Garina i wywalczył awans do 1/4 finału.

Dwa pierwsze sety to był popis Miedwiediewa. Rozstawiony z numerem drugim Rosjanin dominował w grze z linii końcowej kortu, popełniał mniej błędów, skuteczniej serwował, lepiej returnował i górował fizycznie nad Chilijczykiem, który po raz pierwszy wystąpił na poziomie IV rundy imprezy Wielkiego Szlema.

W trzeciej partii mecz się wyrównał. Obaj też mieli problemy zdrowotne - Miedwiediew z łokciem, a Garin - z szyją. W tej odsłonie Rosjanin przegrywał 0:3, ale odrobił stratę, a w końcówce zadał decydujący cios, przy stanie 5:5 przełamując Chilijczyka.

Miedwiediew w ciągu dwóch godzin i czterech minut gry zaserwował 14 asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z 11 break pointów, posłał 46 uderzeń wygrywających i popełnił 32 niewymuszone błędy. Garin natomiast zanotował 11 zagrań kończących oraz 26 pomyłek własnych.

Dla 25-latka z Moskwy to czwarty w karierze awans do 1/4 finału turnieju wielkoszlemowego. Został zarazem 11. w erze zawodowego tenisa Rosjaninem w ćwierćfinale Rolanda Garrosa.

Tym samym we wtorek dojdzie do pierwszego w tym roku w Paryżu meczu pomiędzy dwoma tenisistami z czołowej "piątki" rankingu. Miedwiediew (ATP 2) zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem (ATP 5), z którym w głównym cyklu ma bilans 6-1.