Co to była za wymiana! Iga Świątek tak awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Roland Garros / Na zdjęciu: ostatnia akcja Świątek w meczu z Kostiuk
Twitter / Roland Garros / Na zdjęciu: ostatnia akcja Świątek w meczu z Kostiuk

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Martę Kostiuk (6:3, 6:4) i uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów Rolanda Garrosa. Zobacz w jaki sposób Polka zakończyła mecz z Ukrainką.

W tym artykule dowiesz się o:

Nasza tenisistka była faworytką spotkania z Martą Kostiuk. Choć wygrała w dwóch setach, to nie był to dla niej łatwy mecz. Rywalka świetnie grała w obronie, odbijała piłki nawet po najtrudniejszych zagraniach Igi Świątek. Tak było choćby w ostatniej wymianie, którą Polka zakończyła efektownym lobem.

"22 sety. Iga Świątek utrzymuje swoją passę, pokonując Kostiuk 6:3, 6:4 i zajęła ostatnie wolne miejsce w ćwierćfinałach" - czytamy na oficjalnym koncie Rolanda Garrosa.

- Nie przypominam sobie skończyć mecz lobem. Oczywiście nie pamiętam wszystkich meczboli, ale myślę, że tego wcześniej nie zrobiłam. Kostiuk świetnie grała w defensywie, musiałam sięgać po różne środki, by skończyć piłkę - powiedziała Świątek na antenie Eurosportu.

Kolejną przeciwniczką Świątek będzie Maria Sakkari. Wiadomo już, że mecz Polki z Greczynką odbędzie się w środę. Dokładna godzina pojedynku zostanie ustalona we wtorek, gdy ukaże się plan gier na 11. dzień French Open 2021.

Czytaj także: Rafał Smoliński: Cyrk w Paryżu. Iga Świątek na to nie zasłużyła Światowe media po emocjonującym spotkaniu na kortach Rolanda Garrosa. "Nie ma recepty na Igę Świątek"