Co to była za wymiana! Iga Świątek tak awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa (wideo)

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Martę Kostiuk (6:3, 6:4) i uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów Rolanda Garrosa. Zobacz w jaki sposób Polka zakończyła mecz z Ukrainką.
Łukasz Witczyk
ostatnia akcja Świątek w meczu z Kostiuk Twitter / Roland Garros / Na zdjęciu: ostatnia akcja Świątek w meczu z Kostiuk

Nasza tenisistka była faworytką spotkania z Martą Kostiuk. Choć wygrała w dwóch setach, to nie był to dla niej łatwy mecz. Rywalka świetnie grała w obronie, odbijała piłki nawet po najtrudniejszych zagraniach Igi Świątek. Tak było choćby w ostatniej wymianie, którą Polka zakończyła efektownym lobem.

"22 sety. Iga Świątek utrzymuje swoją passę, pokonując Kostiuk 6:3, 6:4 i zajęła ostatnie wolne miejsce w ćwierćfinałach" - czytamy na oficjalnym koncie Rolanda Garrosa.

- Nie przypominam sobie skończyć mecz lobem. Oczywiście nie pamiętam wszystkich meczboli, ale myślę, że tego wcześniej nie zrobiłam. Kostiuk świetnie grała w defensywie, musiałam sięgać po różne środki, by skończyć piłkę - powiedziała Świątek na antenie Eurosportu.

Kolejną przeciwniczką Świątek będzie Maria Sakkari. Wiadomo już, że mecz Polki z Greczynką odbędzie się w środę. Dokładna godzina pojedynku zostanie ustalona we wtorek, gdy ukaże się plan gier na 11. dzień French Open 2021.

Światowe media po emocjonującym spotkaniu na kortach Rolanda Garrosa. "Nie ma recepty na Igę Świątek"