ATP Stuttgart: Marin Cilić nie tracił czasu. Przerwany mecz turniejowej "jedynki"

Marin Cilić odniósł drugie zwycięstwo w turnieju ATP 250 na trawnikach w Stuttgarcie. Z powodu opadów deszczu przerwane zostało spotkanie z udziałem najwyżej rozstawionego Denisa Shapovalova.

Rafał Smoliński
Marin Cilić Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: Marin Cilić
W czwartek rozegrano mecze II rundy zawodów Mercedes Cup 2021. Z turniejem singla już po pierwszym pojedynku pożegnał się Hubert Hurkacz, którego po dwóch tie breakach wyeliminował zdolny Szwajcar Dominic Stephan Stricker. Kolejnym przeciwnikiem 18-latka będzie w piątek doświadczony Amerykanin Sam Querrey, który wygrał z Australijczykiem Jamesem Duckworthem 6:4, 7:6(7).

W czwartek zakończył występ w Stuttgarcie Nikołoz Basilaszwili. Gruzin podbił już mączkę w Hamburgu i Monachium, ale na niemieckich trawnikach nie czuje się najlepiej. Jego pogromcą okazał się Marin Cilić, czyli finalista Wimbledonu 2017. Chorwat posłał aż 19 asów i do zwycięstwa 6:3, 6:2 potrzebował zaledwie 57 minut.

Na kolejnego przeciwnika Cilić będzie musiał poczekać do piątku. A to dlatego, że Denis Shapovalov i Feliciano Lopez nie zdołali dokończyć spotkania 1/8 finału. Najwyżej rozstawiony Kanadyjczyk pewnie wygrał pierwszego seta 6:2, ale w drugim lepszy po tie breaku okazał się doświadczony Hiszpan. Panowie zeszli z kortu z powodu opadów deszczu. Powrócą na niego dopiero w piątek.

Do ćwierćfinału z problemami awansował oznaczony "czwórką" Alex de Minaur, który pokonał swojego rodaka Jordana Thompsona 6:7(8), 6:3, 6:4. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Austriak Jurij Rodionov, który wykorzystał problemy zdrowotne Niemca Petera Gojowczyka (krecz przy stanie 5:3).

W ćwierćfinale zmierzą się również Ugo Humbert i Felix Auger-Aliassime. Francuz pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna 7:6(9), 6:2, natomiast Kanadyjczyk wygrał z Lloydem Harrisem z RPA 6:3, 7:6(4). Reprezentant Kraju Klonowego Liścia będzie miał okazję do rewanżu za porażkę doznaną w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2019.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 543,2 tys. euro
czwartek, 10 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Denis Shapovalov (Kanada, 1) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:7(2) *do dokończenia
Marin Cilić (Chorwacja) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja 5) 6:3, 6:2
Alex de Minaur (Australia, 4) - Jordan Thompson (Australia) 6:7(8), 6:3, 6:4
Jurij Rodionov (Austria, WC) - Peter Gojowczyk (Niemcy, Q) 5:3 i krecz
Ugo Humbert (Francja, 6) - Yannick Hanfmann (Niemcy, WC) 7:6(9), 6:2
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) - Lloyd Harris (RPA) 6:3, 7:6(4)
Sam Querrey (USA) - James Duckworth (Australia, Q) 6:4, 7:6(7)