Kapitalne maratony w Berlinie. Wielkie emocje w meczu Alize Cornet z Garbine Muguruzą

W piątek w Berlinie (WTA 500) odbyły się kapitalne maratony. Ogromnych emocji dostarczyło spotkanie Francuzki Alize Cornet z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Alize Cornet Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Alize Cornet
Już w II rundzie z imprezą w Berlinie pożegnały się cztery najwyżej rozstawione uczestniczki, czyli Białorusinka Aryna Sabalenka, Ukrainka Elina Switolina, Kanadyjka Bianca Andreescu i Czeszka Karolina Pliskova. W ćwierćfinale odpadła Garbine Muguruza (WTA 13), która przegrała 6:4, 3:6, 6:7(5) z Alize Cornet (WTA 63).

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. W 10. gemie Francuzka obroniła piłkę meczową, a w tie breaku awans zapewniła sobie za piątym meczbolem. W trwającym dwie godziny i 40 minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po dwa przełamania i zdobyły po 96 punktów.

W ćwierćfinale Cornet zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 12), która zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:6(4) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 34) po dwóch godzinach i 31 minutach. Rosjanka zaserwowała 15 asów, a Szwajcarka miała ich dziewięć. Obie zawodniczki zaliczyły po cztery przełamania.

Wiktoria Azarenka (WTA 16) wygrała 6:2, 5:7, 6:4 z Jessicą Pegulą (WTA 26). Amerykanka z 2:6, 2:4 doprowadziła do trzeciego seta. W nim od 3:2 straciła cztery z pięciu kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 49 minut meczu Białorusinka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Była to ich druga konfrontacja. W lutym tego roku Pegula wyeliminowała Azarenkę w I rundzie Australian Open.

W półfinale Azarenkę czeka starcie z Ludmiłą Samsonową (WTA 106), która zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 7:6(0) Madison Keys (WTA 28) po dwóch godzinach i 24 minutach. Amerykanka obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z 11 szans na przełamanie, ale awans wywalczyła kwalifikantka z Rosji.

bett1open, Berlin (Niemcy)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 565,5 tys. dolarów
piątek, 18 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 5) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:4, 4:6, 7:6(4)
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 7) - Jessica Pegula (USA) 6:2, 5:7, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 6) 4:6, 6:3, 7:6(5)
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Madison Keys (USA) 7:6(4), 2:6, 7:6(0)

Czy Alize Cornet awansuje do finału turnieju w Berlinie?