Andrea Petković odprawiła Soranę Cirsteę. Szybki awans Nadii Podoroskiej

Andrea Petković wyeliminowała Soranę Cirsteę na otwarcie turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Szybko do kolejnej rundy awansowała Argentynka Nadia Podoroska.

Andrea Petković PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Andrea Petković
W niedzielę rozpoczęła się pierwsza edycja imprezy w Bad Homburgu (w zeszłym roku rywalizacja nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19). Na otwarcie dobrze zaprezentowała się Andrea Petković (WTA 129), która pokonała 6:3, 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 45). Rumunka w ostatnich tygodniach świetnie grała na kortach ziemnych. Zdobyła tytuł w Stambule, zaliczyła finał w Strasburgu i doszła do IV rundy Rolanda Garrosa.

W ciągu 82 minut Petković zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Niemka jest byłą dziewiątą rakietą globu i półfinalistką Rolanda Garrosa 2014. Kolejną jej rywalką będzie Amanda Anisimova (WTA 79), która w 50 minut rozbiła 6:2, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 60). Amerykanka zgarnęła 51 z 79 rozegranych punktów (64,6 proc.).

Nadia Podoroska (WTA 40) w 63 minuty pokonała 6:0, 6:3 Marę Guth. Argentynka wykorzystała sześć z 14 break pointów i zdobyła 61 z 96 rozegranych punktów (63,5 proc.). W II rundzie czeka ją starcie z Patricią Marią Tig (WTA 61), która zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Monę Barthel (WTA 187). W ciągu godziny i 49 minut Rumunka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła dwa przełamania.

Tamara Korpatsch (WTA 144) wygrała 7:5, 2:6, 7:6(5) z Rebekką Peterson (WTA 58) po dwóch godzinach i 33 minutach. W pierwszym secie Niemka wróciła ze stanu 2:5. W drugim od 2:0 straciła sześć gemów z rzędu. W trzeciej partii to ona odrobiła straty z 0:2. Korpatsch popełniła 15 podwójnych błędów (osiem w pierwszym secie), ale nie przeszkodziło jej to w awansie.