ATP Majorka: Casper Ruud i Feliciano Lopez wygrali mecze pokoleń. Karen Chaczanow lepszy od Lucasa Pouille'a

Rozstawieni Casper Ruud i Karen Chaczanow w poniedziałek awansowali do II rundy rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 na Majorce. Danił Miedwiediew, najwyżej notowany uczestnik zawodów, na otwarcie zmierzy się z Corentinem Moutetem.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud udanie rozpoczął rywalizację w turnieju ATP na Majorce. 22-letni Norweg, dla którego był to dopiero drugi w karierze oficjalny mecz na nawierzchni trawiastej, w 100 minut pokonał 6:4, 7:6(4) o wiele bardziej doświadczonego 36-letniego Gillesa Simona.

Rozstawiony z numerem piątym Ruud, który w poniedziałek zapisał na swoim koncie cztery asy i dwa przełamania, w II rundzie zmierzy się z Tennysem Sandgrenem. Amerykanin zwycięsko dokończył przerwany w niedzielę pojedynek z Jaume Munarem.

Oznaczony numerem szóstym Karen Chaczanow zaserwował 13 asów, wykorzystał jednego z trzech break pointów i wygrał 7:6(7), 3:6, 6:4 z kwalifikantem Lucasem Pouille'em. W 1/8 finału Rosjanin zagra z Feliciano Lopezem. 39-letni Hiszpan okazał się lepszy od o 18 lat młodszego rodaka, Nicoli Kuhna.

Odpadł natomiast rozstawiony z numerem ósmym Dusan Lajović. Serb przegrał 4:6, 6:7(2) z tenisistą z eliminacji, Lukasem Kleinem. Słowak o ćwierćfinał powalczy z Jordanem Thompsonem. Z kolei Jiri Vesely nie stracił partii w spotkaniu z Salvatore Caruso i w II rundzie jego rywalem będzie Pablo Carreno, turniejowa "czwórka".

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew na otwarcie swoich zmagań na Majorce zmierzy się z Corentinem Moutetem. Francuz w poniedziałek pokonał 6:4, 6:2 Lloyda Harrisa. Tymczasem oznaczony "trójką" Roberto Bautista w inauguracyjnym meczu zmierzy się ze Stefano Travaglią, który ograł Guido Pellę.

Z powodu zmierzchu mecz Sama Querreya z Roberto Carballesem został przerwany po dwóch setach. Tenisiści wrócą na kort we wtorek.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 720 tys. euro
poniedziałek, 21 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 5) - Gilles Simon (Francja) 6:4, 7:6(4)
Karen Chaczanow (Rosja, 6) - Lucas Pouille (Francja, Q) 7:6(7), 3:6, 6:4
Lukas Klein (Słowacja, Q) - Dusan Lajović (Serbia, 8) 6:4, 7:6(2)
Corentin Moutet (Francja) - Lloyd Harris (RPA) 6:4, 6:2
Jiri Vesely (Czechy) - Salvatore Caruso (Włochy) 7:6(2), 6:2
Stefano Travaglia (Włochy) - Guido Pella (Argentyna) 7:5, 7:6(4)
Feliciano Lopez (Hiszpania) - Nicola Kuhn (Hiszpania, Q) 6:1, 7:6(4)
Roberto Carballes (Hiszpania, Q) - Sam Qurrrey (USA) 7:5, 4:6 *dokończenie we wtorek

wolne losy: Danił Miedwiediew (Rosja, 1/WC); Dominic Thiem (Austria, 2/WC); Roberto Bautista (Hiszpania, 3/WC); Pablo Carreno (Hiszpania, 4)

Ranking ATP: Hubert Hurkacz z nową życiówką w deblu. Kamil Majchrzak bliżej Top 100