Wimbledon: Katarzyna Kawa nie zdążyła przed zmierzchem. Powróci na kort w środę

Katarzyna Kawa miała swoje szanse, ale nie zdołała we wtorek rozstrzygnąć meczu I rundy eliminacji do Wimbledonu 2021. Polska tenisistka powróci na kort w środę.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Na trawnikach w Roehampton dzień chylił się ku końcowi, gdy do rywalizacji przystąpiły Katarzyna Kawa (WTA 133) i Martina di Giuseppe (WTA 208). Obie panie preferują grę na mączce, dlatego trudno było wskazać zdecydowaną faworytkę. Zaledwie miesiąc temu Włoszka była lepsza od Polki w kwalifikacjach do imprezy WTA 250 w Parmie.

We wtorek Kawa i Di Giuseppe spędziły na korcie dwie godziny i 6 minut, zanim gra została przerwana z powodu zapadających ciemności. Nasza tenisistka mogła zakończyć spotkanie w dwóch setach, lecz nie wykorzystała przewagi przełamania. Przy stanie 3:3 w decydującej odsłonie panie opuściły kort 11 i powrócą na niego w środę po godz. 13:30 naszego czasu.

Z powodu opadów deszczu, które w poniedziałek doprowadziły do przełożenia wszystkich meczów na wtorek, organizatorzy przedłużyli eliminacje do 25 czerwca. We wtorek swoje pierwsze mecze wygrali Kamil Majchrzak i Kacper Żuk. W środę zainaugurują zmagania Magdalena Fręch, Maja Chwalińska i Urszula Radwańska. Pewne miejsce w turnieju głównym Wimbledonu 2021, który ruszy 28 czerwca, mają natomiast Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
wtorek, 22 czerwca

I runda eliminacji gry pojedynczej kobiet:

Katarzyna Kawa (Polska, 25) - Martina di Giuseppe (Włochy) 6:2, 4:6, 3:3 *do dokończenia