Wimbledon: Hubert Hurkacz liczy na rewanż. Na jego drodze włoski talent

Hubert Hurkacz przystąpi we wtorek do rywalizacji w wielkoszlemowym Wimbledonie 2021. Najlepszy polski tenisista wylosował na inaugurację zdolnego reprezentanta Italii, Lorenzo Musettiego.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Od triumfu w Miami Open 2021 Hubert Hurkacz nie potrafił się odnaleźć w męskim tourze. Na europejskiej mączce wygrał tylko jeden pojedynek, a występ na kortach Rolanda Garrosa zakończył się dużym rozczarowaniem i porażką z Holendrem Boticem van de Zandschulpem. Potem były dwa nieudane starty na trawnikach w Stuttgarcie i Halle. W efekcie liczba przegranych kolejno spotkań przez Polaka wzrosła do sześciu.

24-latek z Wrocławia pilnie potrzebuje przełamania i zwycięstwa, które pozwoli mu uwierzyć w siebie. Na wimbledońskiej trawie został rozstawiony z 14. numerem i na inaugurację wylosował Lorenzo Musettiego. Włoch to wielki talent. Pokazał się już z dobrej strony na nawierzchni twardej i ziemnej, ale jego gra na trawie pozostaje wielką zagadką.

Trenujący w Monte Carlo 19-latek nie rozegrał jeszcze żadnego meczu na poziomie zawodowym na tej nawierzchni. W 2018 roku osiągnął ćwierćfinał juniorskiego Wimbledonu, pokonując po drodze rywali z touru, Juana Manuela Cerundolo i Hugo Gastona. W obecnym sezonie nie miał zbyt wiele czasu na treningi na trawie, ponieważ po zakończeniu zmagań w Roland Garros 2021 na IV rundzie (krecz w piątym secie pojedynku z Novakiem Djokoviciem) zwieńczył w swoim życiu etap edukacji, zdając ustny egzamin.

- Wynik osiągnięty w Roland Garros bardzo mnie zaskoczył. Zarówno tamten turniej, jak i egzamin poszły dla mnie bardzo dobrze, dlatego staram się przygotować tak samo na Wimbledon. Nie mogę się doczekać. Na pewno będę się cieszył grą na trawie. Myślę, że moja gra będzie dobrą kombinacją z tą nawierzchnią. Liczę na dobry występ i spróbuję zajść jak najdalej - powiedział Musetti w rozmowie z atptour.com.

Włoch grał już w tym roku z Hurkaczem, ale ich pojedynek nie odbył się na pełnym dystansie. W I rundzie zawodów ATP Masters 1000 na mączce w Rzymie Polak skreczował na początku drugiego seta (4:6, 0:2). Jak później wyznał, jego organizm był bardzo osłabiony, dlatego nie widział sensu dalszej gry. W kolejnej fazie tenisistę gospodarzy wyeliminował Amerykanin Reilly Opelka.

Musetti zbiera doświadczenie i osiąga coraz lepsze rezultaty. Jego pojedynek z Hurkaczem na wimbledońskiej trawie zapowiada się interesująco. Polak może przerwać serię niepowodzeń w tourze oraz w Wielkim Szlemie (ostatni mecz wygrał w US Open 2020). Organizatorzy zaplanowali ich mecz jako trzeci w kolejności od godz. 12:00 naszego czasu na korcie 14, po dwóch spotkaniach singla kobiet. Transmisja w Polsacie Sport. Relacja na żywo na portalu WP SportoweFakty.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
wtorek, 29 czerwca

I runda: Kort 14, trzeci mecz od godz. 12:00 czasu polskiego

Hubert Hurkacz (Polska, 14) bilans: 0-1 Lorenzo Musetti (Włochy)