Wimbledon: Hubert Hurkacz poznał drugiego rywala. Potrzebne było pięć setów

Hubert Hurkacz musiał czekać jeden dzień, aby poznać przeciwnika w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Na drodze Polaka stanie Amerykanin, który odniósł premierowe zwycięstwo na londyńskich trawnikach.

Rafał Smoliński
Marcos Giron PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: Marcos Giron
We wtorek Hubert Hurkacz (ATP 18) nie miał problemów z awansem do II rundy Wimbledonu 2021. 24-latek z Wrocławia pokonał utalentowanego Włocha Lorenzo Musettiego (ATP 63) 6:4, 7:6(5), 6:1. "Hubi" przerwał tym samym serię sześciu kolejno doznanych porażek w tourze.

Rywala dla Hurkacza wyłoniło środowe spotkanie Marcosa Girona (ATP 66) z Emilem Ruusuvuorim (ATP 76). Pojedynek trwał co prawda pięć setów, ale panowie spędzili na korcie dwie godziny i 45 minut. Amerykanin wygrał z młodszym od siebie Finem 6:4, 2:6, 6:2, 0:6, 6:4.

Spotkanie mogło się podobać. Panowie nie bali się dłuższych wymian. Fin dwukrotnie odrobił stratę seta i przed piątą partią zdawał się być faworytem. Kluczowy jednak okazał się dziewiąty gem, w którym Ruusuvuori sprezentował Amerykaninowi przełamanie podwójnym błędem. 22-latek skończył 49 piłek, ale miał także 47 niewymuszonych błędów. Natomiast zwycięski 27-latek miał 38 wygrywających uderzeń i 37 pomyłek, a do tego o jedno przełamanie mniej od rywala (4-5). Mimo tego to on awansował do II rundy.

Hurkacz i Giron zagrają ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach. Stawką ich pojedynku będzie III runda turnieju Wielkiego Szlema. Polak dotarł już do tej fazy w ramach Wimbledonu 2019. Natomiast Amerykanin osiągnął ten etap w zakończonym niedawno Rolandzie Garrosie 2021.

Mecz Hurkacza z Gironem w ramach wielkoszlemowego Wimbledonu 2021 odbędzie się w czwartek. Plan gier na ten dzień zostanie ogłoszony w środowy wieczór.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)