Wimbledon: udany rewanż Daniła Miedwiediewa. Pięciogodzinna walka i łzy szczęścia Pablo Andujara

Danił Miedwiediew zrewanżował się Janowi-Lennardowi Struffowi za niedawną porażkę w Halle i pokonał Niemca we wtorkowym meczu I rundy Wimbledonu 2021. Po pięciosetówkach do 1/32 finału awansowali Pablo Andujar i Dusan Lajović.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
To trudne losowanie. Jan jest wymagającym rywalem, zwłaszcza na trawie - mówił Danił Miedwiediew po tym, jak w I rundzie Wimbledonu trafił na Jana-Lennarda Struffa. Rosjanin z pewnością miał w pamięci porażkę z Niemcem sprzed dwóch tygodni w turnieju w Halle. Ale we wtorek wziął rewanż. Zaprezentował się o wiele lepiej niż w ich poprzednim spotkaniu i zwyciężył 6:4, 6:1, 4:6, 7:6(3).

Rozstawiony z numerem drugim Miedwiediew wygrał w czterech setach, lecz po meczu przyznał, że miał myśli, iż będzie potrzebna piąta partia. - Czwarty set był bardzo wyrównany. Obaj mieliśmy swoje szanse. Cieszę się, że doprowadziłem do tie breaka, w którym nie straciłem serwisu i zakończyłem mecz. To nie było łatwe - powiedział tenisista z Moskwy.

Pablo Andujar wygrał niesamowicie dramatyczny bój z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Po ponad pięciogodzinnej walce Hiszpan zwyciężył 7:6(9), 4:6, 7:6(7), 5:7, 8:6, a po meczu nie mógł powstrzymać emocji i rozpłakał się. 35-letni Andujar, który na wygrany pojedynek w Wimbledonie czekał od 2015 roku, w II rundzie zmierzy się z Denisem Shapovalovem, turniejową "dziesiątką".

Po pięciosetowych bataliach w 1/32 finału znaleźli się również Dusan Lajović i Oscar Otte. Serb pokonał 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 6:3 Gillesa Simona, a jego następnym rywalem będzie oznaczony "22" Daniel Evans. Z kolei Niemiec potrzebował tie breaka decydującej partii, by ograć Arthura Rinderknecha i wywalczyć możliwość gry o III rundę z innym Brytyjczykiem - Andym Murrayem, dwukrotnym triumfatorem The Championships.

Rozstawiony z numerem czwartym Alexander Zverev w II rundzie zmierzy się z Tennysem Sandgrenem. Amerykanin wygrał 6:4, 6:7(5), 6:1, 6:3 z Norbertem Gomboem. Z kolei oznaczony "26" Fabio Fognini w 1/32 finału stanie naprzeciw Laslo Djere. Serb w czterech setach wyeliminował Pablo Cuevasa. W kolejnej fazie są też Australijczycy - Marc Polmans (6:2, 7:5, 4:6, 6:1 z Yenem-Hsunem Lu) i Alex Bolt, który pokonał Filipa Krajinovicia.

Podobnie jak w poniedziałek, tak i we wtorek nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych meczów. Spotkania Cristiana Garina z Bernabe Zapatą, Christophera O'Connella z Gaelem Monfilsem, Juana Ignacio Londero z Gianluką Magerem, Lucasa Pouille'a z Cameronem Norrie'em i Marina Cilicia z Salvatore Caruso zostały przerwane z powodu zmierzchu. Z kolei Nick Kyrgios i Ugo Humbert nie dokończyli rywalizacji przez przepis o ciszy nocnej.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
wtorek, 29 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 6:1, 4:6, 7:6(3)
Laslo Djere (Serbia) - Pablo Cuevas (Urugwaj) 7:5, 4:6, 4:6, 4:6
Dusan Lajović (Serbia) - Gilles Simon (Francja) 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 6:3
Pablo Andujar (Hiszpania) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:6(9), 4:6, 7:6(7), 5:7, 8:6
Tennys Sandgren (USA) - Norbert Gombos (Słowacja) 6:4, 6:7(5), 6:1, 6:3
Marc Polmans (Australia, Q) - Yen-Hsun Lu (Tajwan, PR) 6:2, 7:5, 4:6, 6:1
Oscar Otte (Niemcy, Q) - Arthur Rinderknech (Francja, Q) 4:6, 6:3, 6:2, 6:7(5), 13:12(2)
Alex Bolt (Australia, WC) - Filip Krajinović (Serbia) 7:6(5), 6:4, 7:5
Cristian Garin (Chile, 17) - Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, Q) 6:7(6), 6:3, 3:6 *do dokończenia
Christopher O'Connell (Australia, Q) - Gael Monfils (Francja, 13) 6:4, 2:6, 6:7(5), 6:4, 2:3 *do dokończenia
Juan Ignacio Londero (Argentyna) - Gianluca Mager (Włochy) 6:7(3), 0:6, 6:4 *do dokończenia
Lucas Pouille (Francja) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 29) 7:6(6) *do dokończenia
Marin Cilić (Chorwacja, 32) - Salvatore Caruso (Włochy) 7:6(5) *do dokończenia
Nick Kyrgios (Australia) - Ugo Humbert (Francja, 21) 6:4, 4:6, 3:6, 6:1, 3:3 *do dokończenia