Wimbledon 2021. Iga Świątek zarobiła majątek. A mogła dostać 10 razy więcej

Polska tenisistka nie miała sobie równych w trzech pierwszych rundach turnieju na kortach trawiastych. Dopiero rywalka z Tunezji znalazła sposób na Igę Świątek, której na pocieszenie przyjdzie pokaźny przelew na konto.

Krzysztof Gieszczyk
Iga Świątek PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek odpadła z turnieju Wielkiego Szlema. Wcześniej nie straciła seta, jednak w meczu z Tunezyjką, Ons Jabeur, nie miała wiele do powiedzenia. Pierwszą partię wygrała 7:5, jednak w kolejnych dwóch setach przegrała do 1 i do 1.

Stawką spotkania był awans do 1/4 finału. Dojście do IV rundy pozwoliło Świątek wyjechać z Wielkiej Brytanii z dużą sumą na koncie. To nagroda za najlepszy wynik w karierze naszej zawodniczki w tym turnieju.

Za dojście do IV rundy Świątek dostanie ponad 181 tys. funtów, czyli nieco ponad 950 tys. zł. Jej rywalka za awans do 1/4 finału dostanie 300 tys. funtów, czyli ponad 1,5 mln zł.

Kibice liczą, że kiedyś Iga Świątek wygra Wimbledon, a wtedy może liczyć na majątek. W tym roku z puli 35 mln funtów zwyciężczyni dostanie 1,7 mln funtów, czyli niemal 9 mln złotych. Wychodzi mniej więcej dziesięć razy więcej od tej sumy, jaką obecnie zainkasowała.

"Jedna z najlepszych, najmądrzejszych i najbardziej rozważnych". Niesamowite słowa o Idze Świątek