Wimbledon. Iga Świątek walczyła dzielnie. Z takimi zagraniami rywalki nie miała szans [WIDEO]

To mała próbka tego, z czym musiała zmagać się najlepsza polska zawodniczka podczas spotkania na trawiastych kortach Wimbledonu.

Krzysztof Gieszczyk
Akcja z meczu Igi Świątek Twitter / Akcja z meczu Igi Świątek
Nie ma już Igi Świątek w turnieju Wielkiego Szlema. Polska zawodniczka przegrała w czwartej rundzie z Ons Jabeur z Tunezji 7:5, 1:6, 1:6. Po pierwszym secie mogliśmy jeszcze mieć nadzieję na awans, jednak w dwóch kolejnych rywalka pokazała naszej tenisistce, że nie ma na to szans.

Tunezyjka wielokrotnie pokazywała zagrania, na które Świątek nie miała odpowiedzi. Widać, że trawa nie jest ulubioną nawierzchnią naszej zawodniczki. Przykładem niech będzie zagranie z I seta.

Świątek z trudem odebrała serwis rywalki, a na jej uderzenie Polka odpowiedziała beckhandem wzdłuż linii. Jabeur byłą na to przygotowana i odpowiedziała skrótem tak idealnie wymierzonym, że nie było możliwości na odpowiedź.

Polka pobiegła w stronę siatki i próbowała ratować akcję, jednak nic to nie dało i zezłoszczona odbiła wysoko piłkę. W tym czasie kibice bili już brawo Jabeur za znakomite zagranie.

Zobaczcie akcję Jabeur przeciwko Idze Świątek.

Świątek odpadła z Wimbledonu. Wojciech Fibak: Okazało się, że Iga ma z tym problem

Mocne słowa po przegranej Świątek. "Dzisiejszy mecz był przestrogą dla tych, którzy ogłaszali autostradę Igi do finału"