Nieoczekiwane problemy Kazaszki w Budapeszcie. Ana Konjuh górą w bitwie Chorwatek

Rozstawiona z numerem pierwszym Kazaszka miała nieoczekiwane problemy w poniedziałkowym meczu w turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Chorwatka Ana Konjuh wygrała trzysetową bitwę ze swoją rodaczką.

Julia Putincewa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Turniej w Budapeszcie odbywa się po raz pierwszy od 2013 roku. Tenisistki rywalizują na kortach ziemnych. W poniedziałek kłopotów nie uniknęła najwyżej rozstawiona Julia Putincewa (WTA 42). Przegrywała 0:3 w drugim secie, aby pokonać 6:2, 6:4 Jekaterinę Gorgodze (WTA 215). W ciągu 95 minut Kazaszka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Kolejną rywalką Putincewej będzie Ana Konjuh (WTA 120), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Terezę Mrdezę (WTA 220) po dwóch godzinach i 11 minutach. W spotkaniu były 23 podwójne błędy, z których 11 popełniła wyżej notowana Chorwatka. Ćwierćfinalistka US Open 2016 pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów.

Sara Errani (WTA 105) przegrała 6:4, 5:7, 2:6 z Iriną Barą (WTA 119). W pierwszym secie Włoszka wróciła z 1:3, a mogła przegrywać 1:4, ale obroniła dwa break pointy. W drugiej partii z 1:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W decydującej odsłonie Rumunka zaliczyła dwa przełamania i wyeliminowała mistrzynię imprezy z 2012 roku po dwóch godzinach i 36 minutach.

Irina-Camelia Begu (WTA 71) uległa 3:6, 4:6 Annie Karolinie Schmiedlovej (WTA 126). W ciągu 85 minut Słowaczka wykorzystała pięć z 10 break pointów. Rumunka w 2011 roku grała w Budapeszcie w finale.