ATP Gstaad: sensacyjna porażka Denisa Shapovalova. Casper Ruud lepszy od pogromcy Kacpra Żuka

Najwyżej rozstawiony Denis Shapovalov sensacyjnie przegrał z notowanym na 249. miejscu w rankingu Vitem Koprivą w II rundzie turnieju ATP 250 w Gstaad. Casper Ruud pokonał Dennisa Novaka, pogromcę z I rundy Kacpra Żuka.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Denis Shapovalov zapowiedział, że w sezonie 2021 będzie występował w turniejach, w których dotychczas nie grał. Zgodnie z tym założeniem w obecnym tygodniu pojawił się na starcie imprezy w Gstaad. Jednak jego debiutancki mecz w szwajcarskim kurorcie zakończył sensacyjną porażką. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) najwyżej rozstawiony Kanadyjczyk przegrał 6:2, 3:6, 2:6 z notowanym na 249. miejscu w rankingu Vitem Koprivą.

Shapovalov dobrze rozpoczął mecz. Był agresywny, skutecznie serwował i spokojnie wygrał pierwszego seta. Jednak od drugiej partii zaczął być nieregularny, popełniał więcej błędów, aż czterokrotnie dał się przełamać i w efekcie poniósł niespodziewaną przegraną.

Pokonując aktualnie 10. w rankingu ATP Shapovalova, 24-letni Kopriva odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "40" klasyfikacji singlistów. W ćwierćfinale Czech, który do głównej drabinki imprezy w Gstaad przebijał się przez eliminacje, zagra z Mikaelem Ymerem. Szwed w czwartek obronił dwa meczbole i pokonał 6:7(6), 7:6(7), 6:4 Feliciano Lopeza.

Od pewnej wygranej rywalizację w Swiss Open Gstaad 2021 rozpoczął Casper Ruud. Norweg, zeszłotygodniowy triumfator zawodów w Bastad, ograł 6:4, 7:6(5) Dennisa Novaka, pogromcę z I rundy Kacpra Żuka.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem oznaczonego numerem trzecim Ruuda będzie Benoit Paire. Francuz, turniejowa "szóstka", w czwartek zmierzył się z Tallonem Griekspoorem, który skreczował po pierwszym secie.