ATP Atlanta: 30 asów uratowało Johna Isnera w nocnym meczu. Mistrz z Los Cabos znalazł pogromcę

John Isner pozostaje w grze o szóste mistrzostwo w turnieju ATP 250 na kortach twardych w Atlancie. Z imprezą pożegnał się w piątek triumfator ubiegłotygodniowej imprezy w Los Cabos.

Rafał Smoliński
John Isner Getty Images / Casey Sykes / Na zdjęciu: John Isner
Piątkowe ćwierćfinały przedłużyły się na tyle, że John Isner zakończył swój pojedynek już w sobotę. "Big John" męczył się z Australijczykiem Christopherem O'Connellem. Co prawda ani razu nie stracił serwisu, ale do zwycięstwa potrzebował trzeciego seta. W nim jako jedyny zdobył przełamanie i po dwóch godzinach i 36 minutach zakończył spotkanie 30. asem wynikiem 7:6(5), 6:7(3), 6:4.

W sobotę na drodze Isnera do finału stanie Taylor Fritz. Oznaczony "piątką" Amerykanin wygrał po bratobójczym boju ze swoim rodakiem Reillym Opelką 7:6(5), 6:7(3), 7:6(4). W ciągu dwóch godzin i 52 minut Fritz posłał 25 asów, a jego przeciwnik 23.

- Wczoraj wieczorem mieliśmy plany, aby wyjść na wspólną kolację i przez cały poranek rozmawialiśmy o meczu. Będziemy ze sobą grać jeszcze wiele razy. Wszystko między nami działa normalnie. W drodze na korty robiliśmy sobie żarty w windzie, a po meczu wszystko wróci do normy - powiedział Fritz, który poprawił na 5-1 bilans gier z Opelką.

Brandon Nakashima, który kilka dni temu grał w finale w Los Cabos, chce sobie zrobić wczesny prezent na 20. urodziny. Amerykanin wygrał w piątek z Jordanem Thompsonem 7:6(5), 7:5. To jego drugie zwycięstwo nad Australijczykiem w głównym cyklu (pierwsze miało miejsce w ubiegłym tygodniu). Dzięki temu zdolny Amerykanin powinien zadebiutować w poniedziałek w Top 100 rankingu ATP.

Z imprezą w Atlancie pożegnał się oznaczony trzecim numerem Cameron Norrie. Brytyjczyk przegrał w piątek z Finem Emilem Ruusuvuorim 6:7(1), 3:6 i tym samym nie spotka się z Nakashimą, którego pokonał w finale w Los Cabos. Ruusuvuori powalczy o premierowy finał w głównym cyklu.