ATP Toronto: dobre otwarcie Andrieja Rublowa. Karen Chaczanow wygrał mecz wicemistrzów z Tokio

Andriej Rublow, mistrz olimpijski w mikście, w dwóch setach pokonał Fabio Fogniniego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. W meczu srebrnych medalistów z Tokio Karen Chaczanow wygrał z Asłanem Karacewem.

Marcin Motyka
Andriej Rublow Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Andriej Rublow
W niedawnych igrzyskach olimpijskich w Tokio Andriej Rublow zdobył złoty medal w grze mieszanej w parze z Anastazją Pawluczenkową. Rosjanin nie miał wiele czasu na świętowanie sukcesu i już po półtora tygodnia wrócił do rozgrywek. Otwarcie występów w turnieju ATP Masters 1000 w Toronto miał udane. W środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 7:6(4), 6:3 Fabio Fogniniego.

Rublow w ciągu 92 minut gry zapisał na swoim koncie 13 asów, 26 zagrań kończących i dwa przełamania. - Przeciw Fabio zawsze gra się bardzo trudno, dlatego wiedziałem, że to nie będzie łatwy mecz. Ale w trakcie spotkania zacząłem prezentować się coraz lepiej, nabierałem pewności i cieszę się, że wygrałem w dwóch setach - powiedział w pomeczowym wywiadzie na korcie rozstawiony z numerem czwartym Rosjanin, który w 1/8 finału zmierzy się z Johnem Isnerem.

W środę doszło do pojedynku rosyjskich wicemistrzów olimpijskich. Karen Chaczanow, srebrny medalista w singlu, wygrał 7:6(7), 6:4 z Asłanem Karacewem, który w Tokio zajął drugie miejsce w mikście w duecie z Jeleną Wiesniną. Kolejnym przeciwnikiem 25-latka z Moskwy będzie Stefanos Tsitsipas, oznaczony numerem trzecim.

Po trzech porażkach z rzędu Roberto Bautista wreszcie poczuł smak zwycięstwa. W II rundzie National Bank Open 2021 Hiszpan zaserwował trzy asy, wywalczył cztery breaki, zagrał 12 uderzeń wygrywających i ograł 6:3, 6:4 kwalifikanta Tommy'ego Paula.

W III rundzie rozstawiony z numerem dziesiątym Bautista zmierzy się z Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk, turniejowa "ósemka", również bez straty seta poradził sobie z nieobliczalnym Benoitem Paire'em.

Karen Chaczanow (Rosja) - Asłan Karacew (Rosja, 15) 7:6(7), 6:4

ATP Toronto: wspaniały mecz pierwszej rakiety Gruzji. W 1/8 finału zagra z Hubertem Hurkaczem