Świetne otwarcie wielkich mistrzyń w Cincinnati. Efektowny awans Szwajcarki

W poniedziałek w turnieju WTA 1000 w Cincinnati swoje mecze wygrały trzy wielkoszlemowe mistrzynie, dwie Czeszki i Łotyszka. Efektowne zwycięstwo odniosła szwajcarska tenisistka.

Petra Kvitova Getty Images / David Kirouac/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W poniedziałek tenisistki wkroczyły do akcji Cincinnati. Deszcz opóźnił rozpoczęcie gier. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu Petra Kvitova (WTA 12) pokonała 7:5, 6:4 Madison Keys (WTA 26). W pierwszym secie amerykańska finalistka US Open 2017 z 1:3 wyszła na 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. W drugiej partii Czeszka zaliczyła przełamanie na 1:0 i nie oddała przewagi. W drugim i szóstym gemie obroniła łącznie siedem break pointów. Keys w Cincinnati zdobyła tytuł w 2019 roku.

W ciągu 92 minut Kvitova zaserwowała dziewięć asów, o jeden więcej niż Keys. Czeszka zdobyła 38 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła osiem z dziewięciu break pointów i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Wyrównała na 4-4 bilans meczów z Amerykanką. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa lub Włoszka Jasmine Paolini.

Barbora Krejcikova (WTA 10) w 72 minuty pokonała 6:3, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 27). Podwójna mistrzyni tegorocznego Rolanda Garrosa (w singlu i deblu) zniwelowała trzy break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z ośmiu okazji. Zgarnęła 22 z 27 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W II rundzie Czeszka zmierzy się z Ukrainką Dajaną Jastremską lub Amerykanką Catherine McNally.

Jelena Ostapenko (WTA 32) wygrała 7:5, 6:1 z Tamarą Zidansek (WTA 39). W pierwszym secie Słowenka z 1:5 wyrównała na 5:5. Od tego momentu Łotyszka zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W ciągu 75 minut triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Zidansek na przełamanie zamieniła trzy z dziewięciu szans.

Jil Teichmann (WTA 40) w 59 minut rozbiła 6:2, 6:0 Soranę Cirsteę (WTA 65). Szwajcarka odparła jeden break point i wykorzystała wszystkie pięć okazji na przełamanie. Jej łupem padło 55 z 83 rozegranych punktów (66,3 proc.).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)